Operacja „Odporna Wiosna”

  • 06.04.2020, 12:17
  • Bartek Gębusia
Operacja „Odporna Wiosna”
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wojska Obrony Terytorialnej od kilku tygodni realizują operację „Odporna Wiosna”, która ma na celu walkę z koronawirusem poprzez wsparcie społeczeństwa, a przede wszystkim służb medycznych, stąd też żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej pojawili się w szpitalach. 

„Terytorialsi” pojawili się w 12 placówkach medycznych na terenie województwa świętokrzyskiego, 102 Batalion Lekkiej Piechoty z Sandomierza wspiera ostrowiecki szpital.  Żołnierze wykonują pomiary temperatury zarówno przychodzącym do szpitala jak i personelowi.

Operacja „Odporna Wiosna” to również pomoc społeczeństwu. Do kombatantów, osób starszych, niepełnosprawnych i schorowanych trafiają najpotrzebniejsze zakupy. Żołnierze we współpracy z ośrodkami pomocowymi rozdysponowują także paczki żywnościowe z takiej formy pomocy skorzystała m.in. gmina Bałtów.

Innym wymiarem walki z koronawirusem jest również honorowe krwiodawstwo. Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oddają  najcenniejszy lek jakim jest krew.

Od 18 marca 2020 roku funkcjonuje także całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe