WAŚNIÓW: Pożar bel słomy

  • 06.04.2020, 10:30
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

5 kwietnia w godzinach wieczornych strażacy zostali zaalarmowani o pożarze w miejscowości Prusinowice (gm. Waśniów)

Młodszy brygadier Barbara Majdak - Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformowała nas o pożarze składowiska bel słomy w miejscowości Prusinowice. Do akcji gaszenia pożaru zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej - 13 strażaków. Po dojeździe służb na miejsce okazało się, że pożarem objętych jest 78 bel słomy. Ugaszenie pożaru trwało 4 godziny. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz ugaszeniu pożaru balotów i systematycznym przelewaniu ich wodą. Następnie dokonywano pomiarów temperatury pogorzeliska przy użyciu kamery termowizyjnej do całkowitego wyeliminowania zagrożenia.

mówi - mł. bryg. Barbara Majdak - Oficer Prasowy KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.  

Służby apelują o zachowanie zdrowego rozsądku. 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe