Ruszyło wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej

  • 03.04.2020, 15:25 (aktualizacja 03.04.2020, 16:12)
  • Bartek Gębusia
Ruszyło wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ruszyło rządowe wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej. Decyzją sejmu uchwalono również ustawę, która wprowadziła zmiany przepisów o dodatkowym zasiłku opiekuńczym dla rodziców dzieci, które z powodu zamknięcia żłobka, szkoły czy przedszkola musiały zostać w domu. 

W przyznawaniu zasiłku opiekuńczego wprowadzone zostały również zmiany. Tym razem z tego świadczenia mogą skorzystać również rodzice, opiekunowie osób niepełnosprawnych w wieku powyżej 8 lat, ale to nie koniec zmian. 

Od 1 kwietnia ruszyła także rządowa Tarcza Antykryzysowa, w której zawarte są formy pomocy dla przedsiębiorców. Wśród propozycji pomocy jest m.in. świadczenie postojowe dla osób samozatrudnionych czy osób wykonujących umowy cywilnoprawne. Przedsiębiorcy w ramach tarczy antykryzysowej mogą wnioskować również o ulgę w opłacaniu składek - z tej formy pomocy mogą skorzystać ci przedsiębiorcy, którzy nie mają zaległości w opłacaniu składek. Wszystkie wnioski można wypełnić elektronicznie, a szczegółowe informacje znajdują się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe