OSTROWIEC: Wszystkie ręce na pokład

  • 03.04.2020, 10:31
  • Bartek Gębusia
Wszystkie ręce na pokład
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do akcji szycia maseczek ochronnych dla personelu medycznego ostrowieckiego szpitala i ratowników medycznych włączył się Hufiec ZHP Ostrowiec.

Wiele firm, instytucji, organizacji jak i również osoby prywatne wspierają służby medyczne w walce z koronawirusem. Około 1500 maseczek ochronnych uszyją harcerze i ich rodziny, do pomocy w produkcji zaproszono wszystkich mieszkańców. Z materiałów, które otrzymali harcerze od zaprzyjaźnionych pracowni krawieckich, a także składnicy harcerskiej uda się zrobić około 1500 maseczek ochronnych. 

Za pośrednictwem strony internetowej ostrowieckiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłaszają się osoby chętne do pomocy, warto wspomnieć, że w akcję wsparcia służb medycznych włączyli się posiadacze drukarek 3D, którzy produkują przyłbice ochronne, kilka z nich już trafiło na Szpitalny Oddział Ratunkowy.  Wszyscy Ci, którzy chcą pomóc proszeni są o kontakt telefoniczny z Komendą Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Ostrowiec. 
Harcerze apelują o pomoc i zachęcają do działania. 


 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe