Każdy może pomóc. Rusza akcja #ZAPORADLAKORONAWIRUSA

  • 02.04.2020, 13:15
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w niezwykle trudnej sytuacji postawiło służbę zdrowia. Szpitale, które już przed pandemią miały problemy finansowe teraz znalazły się pod ścianą. W ostrowieckim szpitalu potrzeb jest wiele. Brakuje przede wszystkim środków ochrony osobistej.  Odzew społeczny na apele o pomoc był  natychmiastowy  Maski, płyny do dezynfekujące, rękawiczki, kombinezony zaczęli przekazywać jako pierwsi prywatni przedsiębiorcy. 

Pracownicy, podopieczni  Warsztatów Terapii Zajęciowej "Szansa",  często wspierani przez rodziców, a także pracowników DPS -ów szyją maseczki ochronne.  Kolejna, pokaźną ilość takich maseczek wielokrotnego użytku przekazał radny Roberta Rogala - kierownik WTZ "Szansa", podczas ostatniej Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego. Maseczki szyją również prywatne pracownie krawieckie i harcerze. Każdego dnia padają deklaracje pomocy. 

Mamy tak trudny czas, że powinniśmy wszyscy pomagać ostrowieckiemu szpitalowi. Stare powiedzenie: "wszystkie ręce na pokład" w tym momencie powinno się jak najbardziej sprawdzać. W związku z tym, że jestem w radzie nadzorczej spółki Uzdrowisko Busko- Zdrój, a to producent wody "Buskowianka" to dogadałem się z prezesem i taka jest decyzja Zarządu, potwierdzona przez Radę Nadzorczą, że co miesiąc ostrowiecki szpital będzie otrzymywał 1000 półtoralitrowych butelek wody, aż do momentu ustania pandemii

- deklaruje Zbigniew Duda, radny Rady Powiatu.


Pomoc dla szpitala zadeklarowali również radni z KWW Jarosława Górczyńskiego.


 

Utworzone zostało specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz ostrowieckiej lecznicy.  Podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu właśnie pod adresem lekarzy, pielęgniarek  i ratowników medycznych padło wiele słów podziękowań. To trudny czas, mówili zgodnie radni i apelowali o pomoc , również tę wzajemną. Radny Pawel Walesic dziękował wolontariuszom w akcję #Wesprzyj Seniora. 

 

Z pomocą szpitalowi  ruszyły również samorządy z powiatu  ostrowieckiego: 

Dziękuję prezydentowi miasta Panu Jarosławowi Górczyńskiemu za 300 tysięcy, które są przekazane z budżetu miasta. Dziękuję wójtowi Jerzemu Murzynowi i radnym z gminy Bodzechów za 20 tys. złotych dotacji. Dziękuję burmistrzowi Lechowi Łodejowi i radnym z miasta i gminy Kunów też z 20 tys. złotych dotacji. Dziękuję wójtowi Waśniowa panu Krzysztofowi Gajewskiemu za przekazanie kombinezonówi innych środków ochrony dla szpitala. Dziękuję również przedsiębiorcom i wszystkim ludziom dobrej woli

-  za pośrednictwem LOKALNEJ takie podziękowania składa Starosta Ostrowiecki,   Marzena Dębniak.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe