J. Stalmasiński: Mamy niskie stany grup ujemnych

  • 01.04.2020, 13:06
  • Bartek Gębusia
Mamy niskie stany grup ujemnych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach do odwołania zamknęło Oddziały Terenowe Poboru Krwi w Ostrowcu Świętokrzyskim, w Końskich i w Skarżysku-Kamiennej. Odwołano również akcje wyjazdowe poboru krwi.

W województwie świętokrzyskim większość szpitali odwołało planowe operacje, co spowodowało mniejsze zapotrzebowanie na krew. Dawcy z ujemnymi grupami krwi mogą ją oddać w Oddziale Terenowym w Sandomierzu lub w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. 

Z przyczyn nie tylko epidemiologicznych żebyśmy mieli tego świadomość ale również kadrowych pracujemy w systemie rotacyjnym z uwagi na konieczność zabezpieczenia stanu zdrowia personelu ale również i potencjalnych czy kandydatów na dawców krwi. 

tłumaczy - Jerzy Stalmasiński - Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach


Dyrekcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno potencjalnym dawcom jak i swoim pracownikom zaleca w pierwszej kolejności kontakt telefoniczny z centrum.

W tym momencie zapotrzebowanie na krew w województwie świętokrzyskim jest mniejsze ale nie zapominajmy, że w nagłych sytuacjach krew jest jednym z najcenniejszych leków, krwi nie da się wyprodukować. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe