Władysława Zięba obchodzi dziś 106. urodziny

  • 28.03.2020, 09:39
  • Źródło: współautor tekstu: ks.ks. Adam  Gucwa SCJ, proboszcz parafii w Denkowie
Władysława Zięba obchodzi dziś 106. urodziny ks. Adam Gucwa SCJ - proboszcz

Podziel się:

Oceń:

Pani Władysława Teodora Zięba zd. Sowa, parafianka parafii Św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim jest najstarszą mieszkanką miasta i powiatu ostrowieckiego.

Władysława  Zięba urodziła się w Denkowie - 28 marca 1014 roku. Całe życie związana jest z parafią w Denkowie, gdzie  przyjęła sakrament chrztu św., bierzmowania oraz zawarła sakrament małżeństwa z Mieczysławem Ziębą, a było to 25 lutego 1934 roku. Małżonkowie mieli pięcioro dzieci. Obecnie żyje syn i córka z rodzinami.  Dzisiejsza Jubilatka miała pięć sióstr i brata. Z rodzeństwa Pani Władysławy żyje i mieszka w sąsiedztwie jej  o 20 lat młodsza siostra  Filomena Walerowicz. Mimo zaawansowanego wieku Pani Władysława sama gotuje, sprząta i dba o przydomowy warzywniak na którym już zasiała: marchewkę, pietruszkę, cebulę, buraczki.  Czasami lubi oglądać interesujące ją programy telewizyjne, śledzi wydarzenia dotyczące parafii, lokalnego społeczeństwa i świata.

Z okazji uroczystości religijnych Pani Władysława uczestniczy we Mszy św. w kościele parafialnym. Co miesiąc w "pierwsze piątki" odwiedza ją proboszcz parafii w Denkowie ks. Adam Gucwa SCJ. Jubilatka bardzo ciekawie opowiada o historii Denkowa i miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Nie zapomina o sąsiadach, często ich odwiedza  i lubi z nimi rozmawiać. Lubi również gotować i częstuje sąsiadów domowymi wypiekami i obiadami. Szczególnie dba o swoją siostrę. Sąsiedzi również odwzajemniają się za jej troskę: pomagają zrobić zakupy lub pomagają przy  pracach porządkowych w domu i na podwórku. Przez wszystkich jest szanowana, doceniana i podziwiana. Charakteryzuje ją pracowitość, pogoda ducha, uśmiech, optymizm i chęć służenia dobrą radą i pomocą. W Denkowie wszyscy pamiętają smak wypiekanych przez Panią  Władzię  obwarzanków odpustowych, którymi obdarowywała odwiedzających ją sąsiadów a szczególnie dzieci.

- mówi ks. Adam Gucwa SCJ, proboszcz parafii w Denkowie, który informuje również, że msza św. jubileuszowa w intencji Pani Władysławy o dalsze zdrowie i błogosławieństwo Boże będzie sprawowana w najbliższą niedzielę 29 marca. Ze względu na obecną sytuację w Polsce i na świecie  uroczystość będzie bardzo skromna.

Gratulacje i życzenia z okazji 106. urodzin przesłali Jubilatce: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Starosta Powiatu Ostrowieckiego Marzena Dębniak. Gratulacje i życzenia przesłał również bp Krzysztof Nitkiewicz, udzielając pasterskiego błogosławieństwa na dalsze lata życia.

Źródło: współautor tekstu: ks.ks. Adam  Gucwa SCJ, proboszcz parafii w Denkowie

Zdjęcia (2)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewelina
Ewelina 29.03.2020, 07:13
Chyba jest błąd w dacie urodzenia. - marzec 2014??
LOKALNA
LOKALNA 29.03.2020, 14:55
Oczywiście! Przepraszamy i poprawiamy. Dziękujemy za uważne przeczytanie tekstu :)
Andrzej
Andrzej 28.03.2020, 16:46
Zdrowka kochanego Błoslawienstwa Bożego opieki mamusi nie ustalajacej pomocy niech czuwa jak najlepiej Amen
Ewelina
Ewelina 28.03.2020, 12:52
Mam nadzieję, że ksiadz przeczyta Jubilatce te życzenia?
Dużo zdrowia, Pani Władysławo!
Niech dobry Bóg Pani błogosławi i zachowa od wszelkiego zła, a na Pani drodze stawia tylko dobrych i życzliwych ludzi!
Pozdrowienia z gminy Pawłów

Pozostałe