SKARŻYSKO: Zmarł pacjent zarażony koronawirusem

  • 25.03.2020, 17:36
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
SKARŻYSKO: Zmarł pacjent zarażony koronawirusem

Podziel się:

Oceń:

Czterech pacjentów, trzech mężczyzn: mieszkaniec powiatu kieleckiego (w sile wieku), mieszkaniec powiatu starachowickiego (osoba starsza), mieszkaniec powiatu kutnowskiego (osoba starsza) i kobieta mieszkanka powiatu skarżyskiego (osoba starsza), z oddziału neurologicznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej zostało zakażonych koronawirusem. Jeden pacjent, 80 -letni mieszkaniec powiatu starachowickiego w środę przed południem zmarł, miał choroby współistniejące.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego działający w Powiecie Skarżyskim, poinformował, że wpłynęły częściowe wyniki testów na obecność koronawirusa, przeprowadzonych u pacjentów i personelu oddziału neurologicznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Na podstawie przeprowadzonych badań zakażenie koronawirusem, potwierdzone zostało u 4 pacjentów, jeden pacjent zmarł. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. 
Oddział neurologiczny w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej został zamknięty we wtorek, po tym jak pielęgniarka pracująca w placówce i w szpitalu w Grójcu została zarażona koronawirusem. Od 65 osób, w tym 48 pracowników szpitala i 17 pacjentów pobrane zostały próbki.  Cztery wyniki na 15 już wykonanych testów okazały się pozytywne. Pozostałe testy są w trakcie badania. 

Obecnie na terenie województwa świętokrzyskiego:
- 37 osób jest hospitalizowanych,
- 3726 osób jest poddanych kwarantannie,
- 717 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.
 Dotąd odnotowano 12 potwierdzonych zakażeń koronawirusem, w tym jedna osoba zmarła.
 

Ostatni komunikat Ministerstwa Zdrowia: 

Mamy 74 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

 

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe