452 testy na obecność koronawirusa

  • 25.03.2020, 15:14 (aktualizacja 25.03.2020, 15:51)
  • Bartek Gębusia
452 testy na obecność koronawirusa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 4 do 25 marca br. w województwie świętokrzyskim wykonano 452 testy na obecność koronawirusa.

Testy na obecność koronawirusa były wykonywane na bieżąco i w dalszym ciągu w przypadku wystąpienia podejrzenia zakażeniem są one wykonywane. Od poniedziałku 23 marca ruszyło drugie w regionie laboratorium do badania testów.

– Do laboratorium działającego od poniedziałku w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu koło Kielc wczoraj dostarczono 41 próbek, zaś dziś 45 i są one w trakcie badania pod kątem obecności koronawirusa. Cieszę się, że współpraca Zarządu Województwa, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego tak szybko poskutkowała przebranżowieniem działającego dotychczas w ramach RCNT laboratorium, w związku z czym mogliśmy stworzyć drugi w regionie ośrodek pracujący dla potrzeb pacjentów z województwa świętokrzyskiego. 

 powiedział wicemarszałek Marek Bogusławski podczas wtorkowej, zorganizowanej online w Urzędzie Marszałkowskim konferencji prasowej

Pierwsze laboratorium znajduje się w Wojewódzkiej Stacji Sanitarono-Epidemiologicznej w Kielcach. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe