A. Karolik: Kontrahenci nie dotrzymują słowa

  • 25.03.2020, 11:52 (aktualizacja 25.03.2020, 15:41)
  • Bartek Gębusia
 Kontrahenci nie dotrzymują słowa
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Służba zdrowia w Polsce pracuje na najwyższych obrotach, jednak ta walka z koronawirusem nie jest łatwa. Personel medyczny mimo wielu przeciwności stara się skutecznie leczyć pacjentów.

Zastępca dyrektora ds. lecznictwa Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim - dr n med. Adam Karolik w rozmowie telefonicznej poinformował nas, że na dzień 25 marca w ostrowieckiej lecznicy nie potwierdzono wystąpienia przypadku zakażenia koronawirusem. Dyrektor podkreślił jednak, że zarząd lecznicy podobnie jak w inne placówkach służby zdrowia podjął szereg działań aby chronić zarówno pacjentów jak i personel szpitala. Tym samym przypominamy, że w ZOZ-ie wprowadzony został całkowity zakaz odwiedzin. Ci, którzy muszą udać się do szpitala przed wejściem proszeni są o zdezynfekowanie rąk, mierzona jest również temperatura ciała, dodatkowo zbierany jest wywiad epidemiologiczny. 

Podobny punkt zrobiliśmy przy wejściu na Szpitalny Oddział Ratunkowy jest to za zgodą wojewody, przez straż pożarną w Ostrowcu Świętokrzyskim ustawiony namiot, wyposażony do tego celu aby tam wstępnie dokonywać selekcji tych pacjentów, którzy przywożeni są przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. 

mówi - dr n med. Adam Karolik - Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim

Namiot ustawiony przez strażaków łatwiej zdezynfekować, chroni on również Szpitalny Oddział Ratunkowy przed ewentualnym zamknięciem w przypadku, potwierdzenia zakażenia koronawirusem u pacjenta. 
Kolejnym problemem szpitali w Polsce są braki w środkach ochrony osobistej dla personelu medycznego m.in. maseczki ochronne, rękawiczki. 

Wielu kontrahentów, którzy dostarczają do szpitala różne towary nie wywiązuje się, trudno powiedzieć z jakich przyczyn, ale nie wywiązują się z tych dostaw, w związku z czym istnieje taka potrzeba żeby w doraźny sposób pomoc do szpitala doszła.

mówi - dr n med. Adam Karolik - Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa ZOZ w Ostrowcu Świętokrzyskim

W produkcji maseczek ochronnych pomagają jednostki m.in. jednostki podległe Starostwu Powiatowemu w Ostrowcu Świętokrzyskim - Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe