Platforma przekłada wybory powiatowe

  • 25.03.2020, 11:42
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Struktury Platformy Obywatelskiej w powiecie ostrowieckim, po rezygnacji z funkcji przewodniczącego Grigora Szaginiana zostały rozwiązane. Zarząd regionu powołał komisarza, który zobowiązał się do szybkiego przeprowadzenia wyborów wewnątrzpartyjnych i odbudowania pozycji partii na terenie miasta i powiatu.

Od 4 lutego komisarzem w ostrowieckiej PO jest wiceprzewodniczący tej partii w regionie -   Eligiusz Mich, który już w momencie  objęcia tej funkcji zakładał szybkie przeprowadzenie wyborów wewnętrznych i odbudowywanie struktur .

Uchwałą Zarządu Regionu z 20 marca udało się powołać dwa koła: powiatowe z siedzią w Ostrowcu Świętokrzyskim i  koło międzygminne z siedzibą w Ćmielowie.


Do czasu powoływania tych kół powiatowa Platforma Obywatelska liczyła ponad  50 członków, z czynnym prawem wyborczym, czyli  z członkostwem  nie krótszym niż 6 miesięcy  i opłaconymi składkami. Lista nie jest zamknięta i każdy członek, który nie wypisał się, a który zapłaci składki może nadal w partii pozostać.

Komisarz Eligiusz Mich ma świadomość faktu, że do wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, nie uda się w ostrowieckiej Platformie. przeprowadzić wyborów wewnętrznych. 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe