M. Stafijowska: Proszę przedsiębiorców aby zgłaszali nam swoje problemy

  • 24.03.2020, 13:01
  • Agnieszka Cybulska
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W związku z obecną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim,podobnie  jak większość urzędów w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie interesantów oraz pracowników, do odwołania nie przyjmuje petentów.Większość spraw można załatwić w urzędzie on-line lub telefonicznie. W tych trudnych warunkach praca urzędu przebiega jednak be zakłóceń, a statystyki pokazują,że  sytuacja na dziś jest stabilna.

 

Na dzień dzisiejszych zarejestrowanych jest 4000 osób, w tym 2135 kobiet. Porównując analogicznie rok 2019 zarejestrowanych było 4319 osób, w tym 229 kobiet. Zatem zwiększonych tendencji nie ma

- mówi Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

Powiatowy Urząd Pracy ograniczył kontakty z interesantami od 17 marca 2020 roku, do tego czasu wszystkie umowy realizowane były na bieżąco, pracę podjęło 270 osób. W analogicznym okresie w 2019 roku było to 380 osób. Obecnie osoby bezrobotne mogą się rejestrować tylko elektronicznie: [zobacz wideo]

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powiatowy Urząd Pracy nie zaprzestaje działań w odnotowywaniu osób, które są gotowe do podjęcia pracy.  Tylko w ubiegłym tygodniu taką gotowość telefonicznie potwierdziło 664 osoby.
Wiele osób z terenu powiatu ostrowieckiego korzysta właśnie teraz z programów aktywizujących, w które ostrowiecki PUP zaangażował środki w kwocie ok.1  mln złotych. 
Teraz sytuacja może się oczywiście skomplikować, zwłaszcza  jeśli chodzi o odbywanie prac interwencyjne czy stażu. 
Obserwując  sytuacje na rynku gospodarczym, wszystko wskazuje na to, ze już wkrótce urzędy pracy  powinny uruchomić narzędzia pomocowe dla pracodawców, również tych, którzy dopiero rozpoczęli działalności,. Spadek obrotów jest nieunikniony.
Przed nami kolejne tygodnie obostrzeń w życiu prywatnym i zawodowym. Z pewnością statystyki  będą zmienne podobnie jak rynek pracy i to zarówno ten pracodawcy jak i ten pracownika.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe