OSTROWIEC: 19-latek i 35-latka odpowiedzą za złamanie kwarantanny

  • 23.03.2020, 12:31
  • Bartek Gębusia
złamanie kwarantanny
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z ostrowieckiej jednostki ujawnili dwa przypadki złamania zasad kwarantanny w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

35-letnia kobieta, mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego jako pierwsza musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami w związku z nieprzestrzeganiem zasad kwarantanny. W piątek 20 marca kobieta opuściła miejsce zamieszkania, o czym poinformowani zostali funkcjonariusze policji. Z tego zajścia mundurowi złożyli obszerną dokumentację, która trafi do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Aspirant Ewelina Wrzesień - Oficer Prasowy Komendy Powiatowej w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformowała, że drugą osobą, która nie zastosowała się do przepisów panujących w obecnej sytuacji jest 19-latek z gminy Ćmielów, w jego sprawie policjanci również podjęli czynności. 

Przypominamy, że kwarantanna jest działaniem służb sanitarnych, mającym na celu zapobiegnie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Każda osoba, która nie stosuje się do takich zaleceń musi liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 116 kodeksu wykroczeń. Oznacza to, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w trakcie kontroli, funkcjonariusz sporządzi dokumentację, będącą podstawą do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. W bardziej drastycznych przypadkach, jeżeli np. osoba jest zakażona, a mimo to swoim zachowaniem spowoduje rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej, podlegać będzie ona przepisom wynikającym z kodeksu karnego. W takim przypadku grozi kara do lat 3 w przypadku nieumyślności, lub nawet do lat 8, jeżeli sprawca działa świadomie.

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Danielste
Danielste 24.03.2020, 21:17
Co za kur. a betony.
Oprucz kary finansowej powinien być w*** publiczny dla takich baranów

Pozostałe