D. Barańska: Pacjenci nas kłamią

  • 18.03.2020, 15:13
  • Bartek Gębusia
Barańska: Pacjenci nas kłamią
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki, służby ratownicze działają dla dobra społeczeństwa, ratują ludzkie życie. Pracownicy ostrowieckiej stacji pogotowia apelują do pacjentow: "mówcie nam prawdę".

Lekarz medycyny Danuta Barańska - kierownik ds. medycznych w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach oddział  w Ostrowcu Świętokrzyskim podkreśla, że zatajanie informacji zarówno przed ratownikami medycznymi jak i personelem medycznym jest skrajnie nieodpowiedzialne. Wzywając pogotowie należy powiadomić dyspozytora Centrum Powiadamiania Ratunkowego o objawach, stanie zdrowia pacjenta oraz o wizytach za granicą bądź kontaktu z obcokrajowcami. 

Jeżeli był kontakt z osobą czy wrócili Państwo z zagranicy to my się ubieramy w odpowiedni strój, który mamy na stanie, a nie dopiero po zebraniu wywiadu w mieszkaniu - takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

mówi - lek. med. Danuta Barańska - kierownik ds. medycznych ŚCRMiTS w Kielcach oddz. Ostrowiec Świętokrzyski

W przypadku wizyty zespołu ratownictwa medycznego u osoby, u której występuje podejrzenie zakażenia koronawirusem ratownicy zostają podjęci kwarantannie, co osłabia szeregi stacji pogotowia. Służby ratownicze i medyczne zalecają pozostanie w domach. O zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa służby apelują do osób starszych i schorowanych.  Stacje pogotowia, szpitale personel medyczny i służby ratunkowe w tym trudnym dla wszystkich czasie pracują na pełnych obrotach, pamiętajmy, stosujmy się do porad i apeli, dla dobra nas wszystkich.

 

 

Bartek Gębusia

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Córka
Córka 19.03.2020, 22:33
Niestety, te osoby w starszym wieku wszystko wiedzą lepiej, nikogo nie chcą słuchać i mają koronny argument - a ja to sie nie boje, bo stara jestem. Niczego nie rozumieją, o nikogo nie dbają.
Ela
Ela 19.03.2020, 15:46
Jestem pracownikiem sklepu spożywczego w Ostrowcu.
Z przerażeniem patrzę jak na zakupy przychodzą w większości osoby starsze grubo po 60.
Kupują kilka plasterków wędliny kręcą się po sklepie. Widać że są nieświadome zagrożenia.
Rozumiem że niektórym nie ma kto zrobić zakupów ale może warto byłoby się zainteresować samotnym sąsiadem, uświadomić że lepiej zrobić ciut większe zakupy i posiedzieć w domu dla własnego bezpieczeństwa.


Pozostałe