I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

  • 11.03.2020, 16:00 (aktualizacja 12.03.2020, 10:59)
  • Katarzyna Kurek
I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

We wtorek 10 marca w Ćmielowie odbył się gminny etap I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.

W takiej olimpiadzie żaden przedszkolak jeszcze nie brał udziału. I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka to inicjatywa kuratorium oświaty w Kielcach. Przygotowania do gminnych rozgrywek trwały od dłuższego czasu, aby jak najlepiej wypaść i pokonując konkurencję dostać się do etapu powiatowego. 
Łatwo nie było. Kilkudziesięcioro przedszkolaków zmierzyło się w 6 konkurencjach. Łącznie było to 8 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych 5 i 6 lat. 

"Bieg z pałeczką na różnych dystansach, toczenie piłki lekarskiej slalomem między pachołkami, rzut woreczkiem, skok w dal i na koniec tor przeszkód"

- mówi Sylwia Pękalska - nauczyciel w Przedszkolu Samorządowym w Ćmielowie

Dla najmłodszych z Ćmielowa to pierwsze zawody o randze wojewódzkiej. Dali z siebie wszystko, przy okazji ucząc się zdrowej rywalizacji, zasad fair play, trenowali również swoją odporność na porażkę i szczerą radość ze zwycięstwa. Ćmielów żyje sportem. W biegu Papieskim, który już na stałe wpisał się w kalendarz sportowych eventów w gminie każdego roku udział biorą również najmłodsi, którzy mogą sprawdzić swoje siły. Władze gminy wspierają rozwój aktywności fizycznej i propagują sport. 
Sport to zdrowie i nikogo o tym przekonywać nie trzeba. W maluchach zamiłowanie do aktywności fizycznej zaszczepianie jest od najmłodszych lat, a to przyniesie efekty w późniejszym życiu. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe