Ostrowiec: Trwa inwestycja pod inwestycje

  • 22.02.2020, 10:09
  • Agnieszka Cybulska
Trwa inwestycja pod inwestycje
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Tereny inwestycyjne w Ostrowcu Świętokrzyskim to oferta w kierunku rozwoju miasta i tworzenia nowych, tak bardzo potrzebnych miejsc pracy.  Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować i zbudują swoje biznesy w Ostrowcu mogą liczyć na współpracę z gminą - ta zabiega i robi wszystko aby przygotować odpowiednie grunty dla przedsiębiorczości. Obecnie w rejonie ulicy Bałtowskiej prywatni przedsiębiorcy już swoje inwestycje prowadzą.

Ostrowiec Świętokrzyski najbardziej odczuwa brak miejsc pracy w produkcji, ale wkrótce, wszystko na to wskazuje, mogą pojawić się nowe możliwości i nowe oferty. 

Tereny te, które miasto kupiło w 2016 roku, a kupiliśmy ponad 20 hektarów, zostały podzielone na mniejsze działki. Na trzech kompleksach trwają mocno zaawansowane prace związane z budową zakładów pracy. W budowie mamy dwie hale: jedna fizycznie już stoi - to 5700 m2 hali i 1300 m2 budynków socjalno-administracyjnych, druga hala o powierzchni około 6 tys. m2 - w budowie, a trzeci obiekt jest w projektowaniu.

- informuje również prezydent Jarosław Gorczyński.

 

Wkrótce miasto przedłoży kolejną ofertę na sprzedaż działki w rejonie terenów inwestycyjnych. Atrakcyjność ma podnieść oddanie w terminie do 24 sierpnia 2020 roku nowej drogi, prowadzącej właśnie do kompleksu  inwestycyjnego, jej budowa trwa, a prace są zaawansowane. To najdroższe drogowe zadanie inwestycyjne, które aktualnie prowadzi miasto.

Łącznie wybudowanych zostanie ponad 1,5 km dróg o szerokości 7 m, ze ścieżka rowerową i 2 metrowym chodnikiem. Droga zostanie przystosowana parametrami dla ruchu ciężkiego. Koszt to ponad 7 mln złotych przy dofinansowaniu ok 4 mln 200 tys z Funduszu Dróg Samorządowych. Plan na zagospodarowanie tego terenu jest, nie wykluczone, ze na jednej z działek stanie siedziba spółki miejskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ukh
ukh 03.03.2020, 22:01
odezwał się znawca inwestycji
poland
poland 23.02.2020, 19:18
ciekawe czy benda pracować Polaki
Ostrowczanin
Ostrowczanin 22.02.2020, 17:51
Szkoda tylko, że rozbudowują się "kolesie" naszych władz. Płacą marnie, wykorzystując sytuację na Ostrowieckim rynku pracy. Trzeba nam w tym mieście konkurencji dla nich, dużych inwestorów spoza naszego miasta, którzy zapłacą wreszcie normalnie tak jak zrobiły to Starachowice. Inaczej znów na inwestycjach skorzystają jedynie właściciele firm a nie ludzie, którzy u nich pracują.

Pozostałe