Ostrowiec: Trwa inwestycja pod inwestycje

  • 22.02.2020, 10:09
  • Agnieszka Cybulska
Trwa inwestycja pod inwestycje
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Tereny inwestycyjne w Ostrowcu Świętokrzyskim to oferta w kierunku rozwoju miasta i tworzenia nowych, tak bardzo potrzebnych miejsc pracy.  Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować i zbudują swoje biznesy w Ostrowcu mogą liczyć na współpracę z gminą - ta zabiega i robi wszystko aby przygotować odpowiednie grunty dla przedsiębiorczości. Obecnie w rejonie ulicy Bałtowskiej prywatni przedsiębiorcy już swoje inwestycje prowadzą.

Ostrowiec Świętokrzyski najbardziej odczuwa brak miejsc pracy w produkcji, ale wkrótce, wszystko na to wskazuje, mogą pojawić się nowe możliwości i nowe oferty. 

Tereny te, które miasto kupiło w 2016 roku, a kupiliśmy ponad 20 hektarów, zostały podzielone na mniejsze działki. Na trzech kompleksach trwają mocno zaawansowane prace związane z budową zakładów pracy. W budowie mamy dwie hale: jedna fizycznie już stoi - to 5700 m2 hali i 1300 m2 budynków socjalno-administracyjnych, druga hala o powierzchni około 6 tys. m2 - w budowie, a trzeci obiekt jest w projektowaniu.

- informuje również prezydent Jarosław Gorczyński.

 

Wkrótce miasto przedłoży kolejną ofertę na sprzedaż działki w rejonie terenów inwestycyjnych. Atrakcyjność ma podnieść oddanie w terminie do 24 sierpnia 2020 roku nowej drogi, prowadzącej właśnie do kompleksu  inwestycyjnego, jej budowa trwa, a prace są zaawansowane. To najdroższe drogowe zadanie inwestycyjne, które aktualnie prowadzi miasto.

Łącznie wybudowanych zostanie ponad 1,5 km dróg o szerokości 7 m, ze ścieżka rowerową i 2 metrowym chodnikiem. Droga zostanie przystosowana parametrami dla ruchu ciężkiego. Koszt to ponad 7 mln złotych przy dofinansowaniu ok 4 mln 200 tys z Funduszu Dróg Samorządowych. Plan na zagospodarowanie tego terenu jest, nie wykluczone, ze na jednej z działek stanie siedziba spółki miejskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (12)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ukh
ukh 03.03.2020, 22:01
odezwał się znawca inwestycji
poland
poland 23.02.2020, 19:18
ciekawe czy benda pracować Polaki
Ostrowczanin
Ostrowczanin 22.02.2020, 17:51
Szkoda tylko, że rozbudowują się "kolesie" naszych władz. Płacą marnie, wykorzystując sytuację na Ostrowieckim rynku pracy. Trzeba nam w tym mieście konkurencji dla nich, dużych inwestorów spoza naszego miasta, którzy zapłacą wreszcie normalnie tak jak zrobiły to Starachowice. Inaczej znów na inwestycjach skorzystają jedynie właściciele firm a nie ludzie, którzy u nich pracują.

Pozostałe