Rada Osiedla Częstocice podsumowała 2019 rok

  • 19.02.2020, 14:02
  • Bartek Gębusia
Rada Osiedla Częstocice podsumowała 2019 rok
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Początek roku nieodłącznie wiąże się z podsumowaniami. Firmy, organizacje, instytucje zbierają wnioski ze swoich działań i planują kolejne.

Wczoraj na spotkaniu sprawozdawczym spotkali się mieszkańcy dzielnicy Częstocice, w której uczestniczyli  przedstawiciele straży miejskiej, policji, władze miasta i powiatu oraz przedstawiciele spółek miejskich. 

Dla mnie to był szczęśliwy rok dlatego, że wyremontowali nam drogę i mamy taką piękną drogę. Nic mi więcej nie potrzeba.

mówi - Zofia - Mieszkanka Osiedla Częstocice

Pani Zofia jest mieszkanką ulicy Paulinowskiej, która dzięki środkom własnym Gminy Ostrowiec Świętokrzyski została wyremontowana i oddana do użytku. Jednak w rejonie dzielnicy Częstocice jest wiele do zrobienia, o co mieszkańcy zabiegają.  Inwestycje w infrastrukturę drogową są tymi, na których najbardziej zależy mieszkańcom. O to co planują władze Ostrowca Świętokrzyskiego na terenie dzielnicy Częstocice zapytaliśmy wiceprezydenta miasta - Dominika Smolińskiego. 

Na ten rok też mamy zaplanowane inwestycje do realizacji w dolnej części Częstocic, niedaleko starego budynku MOMP-u i oddanego w 2019 roku całkowicie nowego placu zabawa, strefy rekreacji i boiska wielofunkcyjnego. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy procedować kolejne postępowania przetargowe w zakresie zagospodarowania terenu wokół budynku zlokalizowanego na ulicy Osadowej, będziemy kończyli budowę budynku zlokalizowanego na ulicy Parkowej jak również rozpoczniemy roboty modernizacyjne, remontowe jednego z budynków, który jest Gminnej Ewidencji Zabytków czyli budynku przy ulicy Osadowej 6.

mówi - Dominik Smoliński - Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego

Jedną z największych inwestycji w 2019 roku zrealizowano na terenie Częstocic była budowa strefy rekreacyjnej. 

Ostatnio oddana otwarta strefa rekreacji przy ulicy Osadowej, Świętokrzyskiej to jest taki plac zabaw na miarę XXI wieku.

mówi - Artur Zawadzki - Radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego

Rady osiedla są łącznikiem między mieszkańcami, a władzami miasta - społeczność Częstocic aktywnie uczestniczy w życiu osiedla i przekazuje swoje spostrzeżenia.

 

Bartek Gębusia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
spostrzegawczy
spostrzegawczy 19.02.2020, 20:40
To widać aktywność mieszkańców dzielnicy. Za rok nikt nie przyjdzie na takie spotkanie,ale już dziś jest potrzeba zastanowić się nad utrzymywaniem czy finansowaniu rad osiedlowych bo i komu mają służyć?

Pozostałe