Seniorzy z "Hetmana" najlepsi w I rundzie Drużynowych Mistrzostw Województwa w Szachach Klasycznych

  • 18.02.2020, 12:55
  • Katarzyna Kurek
Seniorzy z "Hetmana" najlepsi
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

15 i 16 lutego w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyła się I runda kolejnej edycji Drużynowych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Szachach Klasycznych.

"Królewska gra"  - nie bez powodu tak określa się szachy. Niegdyś królowie i władcy grali w szachy aby ćwiczyć praktyczne umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika. Dziś, grać może każdy, a zwolenników tego sportu przybywa. Niemal w każdej szkole działa kółko bądź klub szachowy, nie tylko w świętokrzyskim, lecz w całej Polsce - podkreśla Marta Orłowska, prezes Świętokrzyskiego Związku Szachowego. 
W tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Klasycznych udział wzięło 30 drużyn z 10 świętokrzyskich klubów.  to właśnie Hetman wystawił najwięcej zawodników bo ponad dwudziestu, ponadto w Ostrowieckim Browarze Kultury zagrało 25 drużyn ze świętokrzyskich klubów: MCK Skarżysko II, LUKKS Kielce, VICTORIA Komplexbud Kielce, MCK Skarżysko, LUKKS Nietulisko Duże, Victoria Kielce,  LUKKS Kielce II,  Hetman II oraz Hetman. I to właśnie ostrowiecki klub szachowy "Hetman" wystawił najwięcej zawodników po ponad 20. 

Mimo, że szachy klasyczne są sportem trudnym i wymagającym niecodziennych umiejętności, to wielu młodym zawodnikom udaje się osiągać liczne sukcesy w tej dziedzinie, jednym z nich jest Maciej Kateusz, który na swoim koniec ma blisko setkę rozegranych zawodów i turniejów. 

Pucharów mam 22, medali nie liczę bo mam ich bardzo dużo, i pnę się cały czas ku górze. 

- dodaje Maciej Kateusz

Na półmetku rozgrywek Seniorzy z pierwszego składu prowadzą z kompletem 4 zwycięstw. Pokonaliśmy kolejno MCK Skarżysko II 3,5:0,5,
LUKKS Kielce 2,5:1,5, Drugi zespół Hetmana 4:0, i VICTORIĘ Komplexbud Kielce 3,5 : 0,5. Juniorzy plasują się na miejscu czwartym po zwycięstwach nad MCK Skarżysko 3,5:0,5 i LUKKS Nietulisko Duże 4:0 oraz porażkach z Victorią Kielce 1,5:2,5 i LUKKS Kielce 1:3. Młodzicy zajmują miejsce piąte po zwycięstwach nad LUKKS Kielce II 2,5:1,5, Hetmanem II 3:1, LUKKS Nietulisko Duże 4:0, i porażce z LUKKS Kielce 1,5:2,5.

Była to I runda mistrzostw województwa, II już 21 i 22 marca w Kielcach, wtedy poznamy mistrzów województwa świętokrzyskiego. W sobotę 22 lutego Mistrzostwa Ostrowca Świętokrzyskiego w Szachach Klasycznych, rozgrywanych w 6 kategoriach : 8, 10, 14, 18, OPEN , AMATOR. Uroczyste rozpoczęcie w PSP 1 ul.Trzeciaków 35. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe