Strażacy zawsze w formie

  • 14.02.2020, 10:26
  • Bartek Gębusia
Strażacy zawsze w formie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Im więcej potu na ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju.

Dobry stan zdrowia i sprawność fizyczna są jednymi z najważniejszych elementów w pracy strażaków, którzy codziennie zmagają się z wieloma zagrożeniami, często ryzykują swoje życie, aby ratować drugiego człowieka. Aktywność fizyczna dobra jest dla ciała ale także dla ducha strażaków. 

To jak wyszkoleni i sprawni są strażacy bardzo dobrze odzwierciedla działanie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, swoje umiejętności strażacy sprawdzają także poprzez ćwiczenia, jednak tą najprzyjemniejszą formą zweryfikowania się są zawody sportowe. 

Dowódcy jednostek Państwowej Straży Pożarnej widzą potrzebę aktywności fizycznej wśród swoich strażaków i starają się im to ułatwiać.  Dziś w Ostrowcu Świętokrzyskim strażacy rywalizowali w ramach XII Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu.

Strażaków do aktywności fizycznej namawiać nie trzeba, wielu z uczestników Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu zapowiada, że już szykuje formę na kolejne edycje. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe