Pielęgniarstwo w WSBiP jednym z bardziej opłacalnych kierunków w świętokrzyskim

  • 13.02.2020, 15:16
  • Katarzyna Kurek
Pielęgniarstwo w WSBiP jednym z najlepiej opłacalnych kierunków
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Na podstawie rankingu powstałego w oparciu o dane administracyjne ZUS-u oraz systemu monitorowania ekonomicznych losów absolwentów szkół wyższych - pielęgniarstwo prowadzone przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim jest trzecim najbardziej opłacalnym kierunkiem studiów w województwie świętokrzyskim.

W Polsce na 1000 pacjentów przypada 5 pielęgniarek. Okazuje się, że to właśnie ten zawód jest jednym z najbardziej opłacalnych w świętokrzyskim, tak wynika z rankingu, w którym ostrowiecka uczelnia była jedyną niepubliczną placówką ujętą w tym zestawieniu wyprzedzając chociażby Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz.  Na 1. miejscu znalazła się Elektrotechnika na Politechnice Świętokrzyskiej, drugim co do opłacalności wyboru kierunkiem okazała się być Automatyka i robotyka prowadzona przez tą samą uczelnię. 3. miejsce to pielęgniarstwo na WSBiP. 

Jak podkreśla prof. Bożena Zboina - prodziekan wydziału Pedagogiki i Nauk o zdrowiu, to właśnie indywidualne nauczanie stało się kluczem do sukcesu. Zaledwie 5-osobowe grupy w zajęciach praktycznych dają możliwość pracy z każdym z osobna, co w późniejszym czasie przekłada się na jakość wykonywanych czynności w zawodzie pielęgniarki, zawodzie który staje się coraz bardziej atrakcyjnym w kwestii zarobków, choć to nie jedyny wyznacznik.

Młodzi ludzie decydują się na ten kierunek również ze względu na to, że po ukończeniu studiów mają wachlarz możliwości w kwestii ofert pracy. Pielęgniarek brakuje o czym wszyscy dobrze wiemy, dlatego jest to atut kształcenia się w tym zawodzie

- dodaje Bożena Zboina  

Studenci pielęgniarstwa w ostrowieckiej uczelni wiedzę i doświadczenie zdobywają na sprzęcie i miejscu najwyższej jakości. Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, w każdej kwestii odwzorowuje warunki panujące w szpitalu. Praca na zaawansowanych symulatorach wiernie naśladujących czynności człowieka i jego parametry, m.in. kasłanie czy krwawienie nie powodują stresu i presji jaka wynika z kontaktu z żywym pacjentem. To nie jedyny atut jaki przyszłym pielęgniarkom proponuje WSBiP w Ostrowcu. Uczelnia realizuje dodatkowo dwa projekty. Do sierpnia tego roku pogram "Moja przyszłość - pielęgniarstwo", który oferuje min dodatkowe zajęcia wykraczające poza program kształcenia oraz "Nowoczesne pielęgniarstwo", który oferuje np.program stypendialny dla studentów. 

Atrakcyjna propozycja uczelni sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na studia  na tym kierunku. Obecnie uczelnia kształci 41 studentów na I roku studiów, 35 na drugim roku. 33 osoby wkrótce obroni pracę licencjacką. 
 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe