Rekordowa ilość interwencji strażaków w 2019 roku

  • 12.02.2020, 14:14
  • Bartek Gębusia
Rekordowa ilość interwencji strażaków w 2019 roku
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Rekordową liczbę interwencji odnotowali strażacy z województwa świętokrzyskiego. 2019 rok to ponad 15800 wyjazdów do pożarów i miejscowych zagrożeń.

Strażacy zmagali się z różnorodnymi zagrożeniami. W powiecie ostrowieckim nie brakowało tragicznych w skutkach zdarzeń, w których życie straciło aż 26 osób.  Dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się narada roczna podsumowująca działalność strażaków zawodowych jak i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Rok 2019 dla ostrowieckiej straży był intensywny nie tylko pod względem ilości wyjazdów ale także akcji profilaktycznych prowadzonych dla mieszkańców.  Pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu zajmują się także kontrolami obiektów użyteczności publicznej czy zakładów pracy. W ubiegłym roku przeprowadzonych zostało 154 kontroli.
Strażacy zwodowi wraz z ochotnikami na bieżąco doszkalają się poprzez ćwiczenia, kursy itp., co przekłada się na skuteczność prowadzonych działań. Dużą rolę w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym odgrywają także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Strażacy nie mogliby działać sprawnie i skutecznie gdyby nie innowacyjny sprzęt. Ostrowiecka jednostka PSP w ubiegłym roku wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze. Komenda Powiatowa zmodernizowała także systemu centrali telefonicznej, który ułatwia komunikację, która jest bardzo ważna. Jednak potrzeb jest  zdecydowanie więcej. 

W Ostrowcu  Świętokrzyskim funkcjonują dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze, w każdej z nich codziennie służbę pełni 20 strażaków, są również ci, którzy są zwarci i gotowi do działania podczas dyżurów domowych, a więc mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, co docenia Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach.
Podczas narady rocznej podziękowano również Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunowie, która zanotowała największą ilość wyjazdów jako jednostka OSP.

Wszystkim strażakom pozostaje życzyć na 2020 rok jak najmniej wyjazdów, a przede wszystkim bezpiecznych powrotów. 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe