Rady osiedli podsumowują 2019 rok. Pierwsze zebranie było na Gutwinie

  • 11.02.2020, 12:43
  • Katarzyna Kurek
Rady osiedlowe podsumowują 2019 rok
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gutwin to dzielnica w północnej części Ostrowca Świętokrzyskiego, kojarzona z ośrodkiem rekreacyjno-wypoczynkowym, plenerowymi spotkaniami integracyjnymi i prężnie działającą radą osiedla. To właśnie ta rada osiedlowa zainaugurowała cykl zebrań sprawozdawczych za 2019 rok.

Dla mieszkańców tej dzielnicy najważniejsze w minionym roku były inwestycje. Z budżetu miasta oraz środków zewnętrznych dla Gutwinu popłynęły pieniądze w kwocie ponad 9 mln zł. 

Ruszyła budowa Miodowej na odcinku od ulicy Iłżeckiej do ulicy Zwierzynieckiej, połączone jest kilka odcinków nitek gazowniczych

- mówi Robert Rogala - przewodniczący Rady Osiedla "Gutwin"


Podejmowane i realizowane działania to efekt dobrej współpracy rady osiedlowej z samorządami i instytucjami miejskimi. Kolejna dobra informacja to budowa ścieżki rowerowej na trasie Gutwin - Dębowa Wola. O inwestycjach w tej części miasta na spotkaniu Rady, mówił prezydent miasta, Jarosław Górczyński.

Chcielibyśmy w tym roku wyasfaltować Zwierzyniecką, jest też kilka drobnych ulic, o których radni mówili. W tym roku chcielibyśmy również "pociągnąć" kawałek ul. Jarzębinowej, być może ul. Malinowej.

W dzielnicy Gutwin do zrobienia jest dużo m.in mieszkańcy upominają się o budowę kanalizacji. Spotkania z Radą Osiedla to doskonała okazja do rozmów o problemach i planach.
Rada osiedla to przede wszystkim ciało opiniodawcze ale może mieć realny wpływ na jakość życia na osiedlu. Ważne jest zaangażowanie wszystkich stron.
Ostrowiec świętokrzyski jest jednym z tych miast w Polsce w którym rady osiedlowe działają i stanowią ważny organ w działalności samorządu. Rad osiedlowych w Ostrowcu Świętokrzyskim  jest 20. Gmina Ostrowiec wspiera także finansowo ostrowieckie Rady osiedlowe. W budżecie gminy każdego roku zapisywane są środki na ten cel. Łącznie to blisko 8 tys. zł dla jednej rady, z czego 3 tys. to  z programu "Osiedle od Nowa". 

 

REKLAMA:

 


 

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 12.02.2020, 05:00
Osiedle od Nowa czyli Festyn po Patronatem .

Pozostałe