Drogi to krwiobieg miasta

  • 07.02.2020, 15:25
  • Agnieszka Cybulska
Drogi to krwiobieg miasta
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Trwa budowa i rozbudowa ulicy Ogrodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. To jedna z siedmiu inwestycji prowadzonych na terenie miasta, której wartość wynosi 4 605 526,81 zł.

Wszystko wskazuje na to, że już w połowie sierpnia, termin zakończenia prac planowany jest na 20 sierpnia 2020 roku,  wybudowany zostanie łącznik pomiędzy dzielnicą Rosochy i Denków. O połączenia dwóch dróg upominali się mieszkańcy tych dzielnic. 

Ten odcinek jest potrzebny również ze względu na skróty, odtworzenie tego terenu i na udostępnienie tych działek dla potencjalnych inwestorów pod budownictwo mieszkaniowe

- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Całość inwestycji prowadzonej  w tym rejonie Ostrowca podzielona jest na dwa odcinki: jeden o długości ponad 400 metrów, łączący ul. Tomaszów z ulicą 11 listopada i drugi  640-metrowy odcinek ulicy Samsonowicza. Równolegle w mieście prowadzonych jest siedem remontów dróg o łącznej wartości ponad 34 mln złotych, przy ponad 19 mln dofinansowaniu z Funduszu Dróg samorządowych. Dziś prezydent Ostrowca stawia miasto w czołówce gmin, które inwestują w drogi i podkreśla, że Ostrowiec może czuć się liderem względem sąsiedzkich miast . 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oo
Oo 08.02.2020, 08:19
niezbyt przekonuje mnie sens budowy dróg które będą wykorzystywane w niewielkim stopniu,podczas gdy reprezentacyjna od lat Aleja 3 Maja jest w opłakanym stanie ; tereny między Tomaszowem a Rosochami czy ul.11 Listopada były do teraz dziką naturą i ostoją dla dzikiego ptactwa - gdy powstaną tam drogi asfaltowe to w mig pojawią się hałaśliwe motocykle i auta gdzie niewyżyci młodzi ludzie będą popisywać się mocą swoich pojazdów,doskonale wiedząc że na takim uboczu nie będzie żadnych policyjnych kontroli - zupełnie inaczej bym krytykował gdyby na tamtych terenach było zagęszczenie domów mieszkalnych czy zakładów przemysłowych

Pozostałe