Aktywna integracja sposobem na lepszą przyszłość

  • 06.02.2020, 14:47 (aktualizacja 06.02.2020, 16:08)
  • Katarzyna Kurek
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Aktywna integracja=lepsza przyszłość" to projekt, który od niemal pół roku realizuje Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Krzemienny Krąg" we współpracy z Centrum Biznesu i Promocji Kadr.

Trzy grupy i trzydzieści różnych osobowości, ale jeden cel - zmiana siebie i swojej przyszłości. Taki jest główny cel projektu. LGD "Krzemienny Krąg" odpowiada za aktywizację i przemianę społeczną uczestników, z kolei Centrum Biznesu i Promocji Kadr zajmie się organizacją certyfikowanych kursów, szkoleń, staży. Udział w tym projekcie ma pomóc w powrocie na rynek pracy, zdobyciu kwalifikacji i podniesieniu kompetencji. Istotą projektu jest też usamodzielnienie uczestników w podejmowaniu decyzji, które mają zaskutkować poprawą jakości życia.  Jest też komponent społeczny, równie istotny. Wartość i świadomość własnego ja, a przede wszystkim otwarcie się na ludzi. Trenowanie miękkich kompetencji - zaangażowania, czy radzenia sobie ze stresem lub presją czasu. Kilkuosobowa grupa, która niekiedy boryka się z podobnymi problemami ma okazję do zawiązania bliższych relacji. 

Każdy dzień udziału w projekcie przynosi coś innego, grupa z Ćmielowa jest na etapie przygotowania do akcji społecznej, czyli integracyjnego spotkania zorganizowane przez nich samych od początku do końca. Za to grupa z Bodzechowa, rozpoczęła Akademię Kompetencji Społecznych. 

Po warsztatach kompetencji społecznych, czyli pracy nad sobą przyjdzie czas na dokształcanie siebie poprzez certyfikowane kursy i szkolenia. Staże i w końcu podjęcie pracy. Lecz przed uczestnikami jeszcze kilkumiesięczna praca. W poniedziałek, 10 lutego część uczestników weźmie udział w dwudniowej wizycie studyjnej w Warszawie, gdzie spotkają się z uczestnikami podobnych projektów. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe