Ile wytrzymają rury wodociągów w Ostrowcu?

  • 03.02.2020, 13:42
  • Bartek Gębusia
Ile wytrzymają rury wodociągów w Ostrowcu?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Awaria wodociągu, do której doszło w sobotę 1 lutego w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego sparaliżowała ruch drogowy, zamknięto odcinek od ulicy Okólnej do ulicy Starokunowskiej.

Awarię spowodowało pęknięcie 200 mm rury. W miejscu gdzie doszło do pęknięcia nawierzchnia chodnika zapadła się wraz ze stojącymi obok ławkami. Część mieszkańców z terenu objętego awarią została odcięta od wody, dlatego na płycie Rynku stanął beczkowóz. 
Między innymi  to właśnie w centrum miasta  jest jedna z najstarszych sieci wodociągowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pracownicy ostrowieckich wodociągów do awarii wyjeżdżają kilkadziesiąt razy w roku.  

Sobotnia awaria została usunięta w przeciągu kilku godzin. Dziś pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęli pracę nad odtworzeniem uszkodzonego fragmentu chodnika. Do takich niepożądanych sytuacji może dochodzić jednak częściej, dlatego bardzo ważna jest wymiana starej sieci na nową. 

W ostatnim czasie nowoczesne wodociągi i kanalizację zamontowano w osiedlu Gutwin, gdzie powstało wiele nowych działek budowlanych,  oraz w rejonie osiedla Henryków. Nie wolno jednak zapominać o starej infrastrukturze wodociągowej, która wymaga innowacyjnych rozwiązań, aby szybko reagować w przypadku awarii. 

Jak podkreśla Artur Łakomiec - prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o w Ostrowcu Świętokrzyskim, awaria, która miała miejsce 1. lutego  będzie analizowana, a z wniosków wytworzony zostanie schemat szybkiego reagowania. 
 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe