Sąsiedzkie problemy z parkingiem w tle

  • 30.01.2020, 15:07 (aktualizacja 31.01.2020, 17:30)
  • Bartek Gębusia
Sąsiedzkie problemy z parkingiem w tle
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Problem parkowania pod blokami to zjawisko bardzo często spotykane, o niespotykanej sytuacji zaalarmowała nas grupa mieszkańców bloku numer 12 przy ulicy Mickiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, tamtejszy parking stał się kością niezgody.

Miejsc parkingowych i identyfikatorów jest zaledwie 18, a rodzin mieszkających w bloku przy Mickiewicza, aż 50 i każda z rodzin odprowadza podatek od nieruchomości wspólnej jaką jest parking. Szala goryczy przelała się, gdy zaczęły pojawiać się donosy na policję na parkujących mieszkańców bloku, którzy nie posiadają identyfikatorów parkingowych. W "12" mieszka wiele osób starszych, są także osoby niepełnosprawne.

Jak poinformowała nas Małgorzata Kostrzewa - Prezes Zarządu OTBS w Ostrowcu Świętokrzyskim, które jest zarządcą wspólnoty mieszkaniowej z bloku nr 12 przy ulicy Mickiewicza tę sprawę rozpatrywano już kilka razy, jednak do porozumienia nie doszło.  Swój sprzeciw odnośnie płatnego parkingu wyraziła 29-osobowa grupa mieszkańców. W bloku nr 12 jest także 10 mieszkań zarządzanych przez Zakład Usług Miejskich jednak w ich imieniu głos może zabrać jedynie dyrektor ZUM-u, który jak się dowiedzieliśmy wstrzymał się od głosu. 

Udało nam się porozmawiać także z zarządem wspólnoty, który nie wyraził zgody na nagranie materiału wideo, ale zapewnił nas, że wszystko jest zgodne z planem, rozmowy z innymi mieszkańcami w sprawie parkingu były i zarząd nadal  podtrzymuje swoje decyzje. 


 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe