Szpitalny rezonans dostępny dla wszystkich

  • 24.01.2020, 14:22
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od stycznia 2020 roku, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 17.00. rezonans magnetyczny znajdujący się w ostrowieckim szpitalu jest  udostępniany dla wszystkich,  a nie tylko tak jak było to dotychczas dla pacjentów przebywających w szpitalu.

 

Rezonans udostępniany jest bezpłatnie dla tych pacjentów, którzy przyjdą  ze  skierowanie od lekarza, który ma aktualnie podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Badania bez takiego skierowania również będą wykonane ale za odpłatnością, zgodnie z obowiązującym  cennikiem. Ostrowiecki szpital, chociaż ma spore problemy finansowe, to chce pozostawać konkurencyjny dla innych szpitali i placówek medycznych w regionie.

Na finiszu jest budowa SOR-u. Po przeniesienie oddziału do nowej siedziby w starych pomieszczeniach zostanie przeprowadzony remont aby mogła tam działać stacja dializ, powiększona o około 20 stanowisk, w planach oprócz budowy lądowiska dla helikopterów jest również remont oddziału wewnętrznego pierwszego. Zdaniem Andrzeja Gruzy dyrektora ZOZ   ostrowiecka lecznica świadczy usługi i realizuje swoje zadania na dobrym poziomie.


Starosta Marzena Dębniak utrzymanie konkurencyjności ostrowieckiego szpitala upatruje przede wszystkim w specjalistach i wykwalifikowanej kadrze. Ogólnopolskie problemy służby zdrowia to dziś nie tylko brak pieniędzy ale również braki kadrowe, szpitale rywalizują miedzy sobą, wprowadzają specjalne programy, które pozwolą pozyskać bądź utrzymać personel i to zarówno lekarzy jak i pielęgniarki, techników, czy fizjoterapeutów.
 

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe