PUP: W lutym rusza nabór wniosków o dofinansowania kształcenia

  • 24.01.2020, 13:28
  • Redakcja Lokalna.TV
PUP: W lutym rusza nabór wniosków o dofinansowania kształcenia

Podziel się:

Oceń:

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje o terminie naboru wniosków o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Kwota środków KFS, jaką dysponuje urząd wynosi 576 900,00 złotych.

Celem utworzenia Krajowego Funduszu Szkoleniowego jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące zagrożone utratą pracy z powodu posiadania kompetencji nieadekwatnych do wymagań pracodawcy i dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Wnioski będą przyjmowane  od dnia 03.02.2020 roku do dnia 07.02.2020 roku. Przez datę złożenia wniosku uznaje się datę jego wpływu na biuro podawcze Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu lub na skrzynkę e-mail [email protected] (wniosek musi posiadać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym). Wniosek złożony w formie papierowej musi być opatrzony podpisem złożonym na wniosku oraz wszystkich załącznikach przez osobę umocowaną do reprezentowania pracodawcy. Wnioski złożone poza wskazanym terminem pozostaną bez rozpatrzenia.

Środki będą przyznawane zgodnie z obowiązującymi zasadami przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego w 2020 roku. Wszystkie zaplanowane we wniosku działania  muszą się rozpocząć i być sfinansowane w roku bieżącym. Wnioski wraz załącznikami złożone w wymaganym terminie rozpatruje się w ciągu 30 dni. Złożenie przez Pracodawcę w danym terminie naboru kilku wniosków zostanie potraktowane jako jedna sprawa.

Umowa o finansowanie działań obejmujących kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy może zostać zawarta tylko na działania, które jeszcze się nie rozpoczęły, dlatego też Urząd wymaga, aby przewidywany termin rozpoczęcia danego działania w ramach kształcenia ustawicznego przypadał nie wcześniej niż po upływie 40 dni od dnia zakończenia naboru wniosków.

Szczegółowe informacje: https://ostrowiec.praca.gov.pl/-/11216207-informacja-dotyczaca-naboru-wnioskow-z-krajowego-funduszu-szkoleniowego

UWAGA!!! Adres e-mail [email protected] jest adresem technicznym. Pytania proszę kierować na adres [email protected]

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe