Juz za tydzień I Świętokrzyski Makroregionalny Mityng Narciarstwa Zjazdowego

  • 23.01.2020, 15:02
  • Katarzyna Kurek
I Świętokrzyski Makroregionalny Mityng Narciarstwa Zjazdowego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Klub Olimpiad Specjalnych "Szansa", już po raz 3. organizuje Świętokrzyski Mityng Narciarstwa Zjazdowego, tym razem na stoku Szwajcarii Bałtowskiej pojawią się nie tylko zawodnicy ze świętokrzyskiego.

Na organizowany 30. stycznia 2020 roku w Bałtowie Mityng Narciarstwa Zjazdowego, przyjadą zawodnicy klubów olimpiad specjalnych spoza regionu, ponieważ w tym roku zawody mają charakter międzywojewódzki. Rywalizować będą zawodnicy z województwa śląskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. 

"Pojadą tylko zawodnicy, którzy są w stanie pokonać ustawioną trasę, kolejnym warunkiem jest odbycie 10 godzin treningu na stoku."

- mówi Remigiusz Woźniak. 

Wszystko uzależnione jest od umiejętności zawodników, dlatego zawody składają się z eliminacji na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym. Rywalizacja sportowa to dla zawodników forma przełamywania barier i słabości, a także kontrolowanie i polepszanie  swoich wyników. Narciarstwo zjazdowe jest sportem typowo technicznym. Wymaga od zawodników bardzo dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zawody na stoku, mają też uczyć zawodników samodzielności i radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.  "Szansa" w tegorocznym mityngu wystawi 6 zawodników, ale potencjał w Klubie Olimpiad Specjalnych jest duży, i nie wykluczone, że w następnych zawodach udział weźmie  kolejnych trzech zawodników.

Wszyscy zawodnicy I Świętokrzyskiego Makroregionalnego Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych otrzymają medale, a najlepsi mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Impreza rozpocznie się 30 stycznia o godzinie 10:00.  Patronat medialny nad wydarzeniem objęła LOKALNA.TV.

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe