Trwają czynności wyjaśniające okoliczności śmierci 16-latka

  • 20.01.2020, 10:57
  • Bartek Gębusia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Poszukiwania 16-letniego mieszkańca miejscowości Boksyce w gminie Waśniów rozpoczęły się w piątek 17 stycznia, około godziny 17:00 wtedy matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie w ostrowieckiej jednostki policji, o pomoc w odnalezieniu 16-latka proszono także w mediach społecznościowych.

Finał całonocnych poszukiwań niestety był tragiczny.

Około godziny 9:00 w miejscowości Momina, policjanci odnaleźli zwłoki 16-latka w przydrożnym rowie w rejonie drogi prowadzącej do jego rodzinnej miejscowości. 

informuje - podkom. Łukasz Kołodziejczak - KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na ten moment policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. 

Prokurator w dniu 18 stycznia 2020 roku przeprowadził na miejscu czynności polegające na przeprowadzeniu oględzin miejsca ujawnienia zwłok tego chłopca. Zwłoki zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok.

mówi - Cezary Skalmierski - Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim

Niezbędne dla wyjaśnienia przyczyn śmierci 16-letniego Kacpra G. jest przeprowadzenie sekcji zwłok, jednak na ten moment nie mam informacji kiedy zostanie ona wykonana. 

Natomiast policja wykonuje czynności w trybie artykułu 308 KPK tj. dochodzenie w niezbędnym zakresie, gdzie będą ustalali ostatnie godziny życia tego chłopca. 

dodaje - Cezary Skalmierski - Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim

O dalszych ustaleniach policji i prokuratury będziemy na bieżąco informować. 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe