Kolędowali pod skrzydłami św. Michała

  • 19.01.2020, 18:13
  • Agnieszka Cybulska
Kolędowali pod skrzydłami św. Michała
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Z koncertem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w niedzielne popołudnie wystąpiły w kolegiacie Św. Michała Archanioła ostrowickie chóry i soliści oraz uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Koncert zorganizowała i poprowadziła Ewa Jurkowska- Siwiec.

Wśród klimatycznych melodii, bez wątpienia jednymi z piękniejszych są polskie kolędy. Wywodzą się one z tradycji ludowej i najczęściej utrzymywane są w konwencji religijnej. Slowa kolęd i pastorałek związane z narodzinami Jezusa. W kościołach kolędowanie zaczyna się w pasterkę, o północy z 24 na 25 grudnia. Jako pierwszy w koncercie zatytułowanym "Kolędowanie pod skrzydłami św. Michała" wystąpił połączony chór Michael oraz  "Świętokrzyskie Bemolki"  

Chór Michael działa przy parafii Św. Michała Archanioła od dwóch lat. Pomysłodawcą utworzenia chóru kościelnego był ks. proboszcz Jan Sarwa a wyzwanie przyjęła i do dziś kieruje chórem Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu, która prowadzi również od 14 lat  "Świętokrzyskie Bemolki". Do wspólnego kolędowania przyłączyła się  orkiestra dęta z ostrowieckiej szkoły muzycznej a także zespoły działające w szkole, pod kierunkiem Magdaleny Pałgan i Dariusza Wróbla oraz schola "Michałki", prowadzona przez s. J. Kapustę i Anetę Masternak. Przed zgromadzoną licznie publicznością wystąpili również soliści: Juli Tłuczkiewicz oraz grający na akordeonie Ksawery Dukielski. 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (136)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe