Ostatnia szansa aby zostać właścicielem wyjątkowej SZPILI

  • 17.01.2020, 14:25
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Ostatnia szansa aby zostać właścicielem wyjątkowej SZPILI

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim przekazało na aukcję 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowe przedmioty: kopię certyfikatu potwierdzającego wpis Krzemionkowskiego Regionu Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz unikatową szpilę wykonaną ze srebra i krzemienia.

Pod linkiem https://allegro.pl/oferta/kopia-certyfikatu-unesco-i-szpilka-krzemionki-8846378599 można licytować unikalne przedmioty przekazane przez Muzeum Historyczno- Archeologiczne. Do końca licytacji zostały 3 dni. Można stać się właścicielem unikatowej szpili i kopii certyfikatu UNESCO i jednocześnie wspomóc działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Certyfikat to wykonana na papierze czerpanym kopia dokumentu upamiętniające niezwykłe wydarzenie, jakim było wpisanie Krzemionkowskiego Regionu Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako 16. miejsca w Polsce, które znalazło się na tej prestiżowej liście. Jednym z obszarów wchodzących w skład wspomnianego regionu jest pole górnicze w Krzemionkach, będące pod opieką Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. 6 lipca 2019 roku podczas 43. Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa w Baku potwierdzono unikatowość tego obszaru.

Szpila srebrna ozdobiona krzemieniem pasiastym, nawiązująca do oryginalnego zabytku kultury mierzanowickiej, to także przedmiot wyjątkowy.  Ta unikalna ozdoba może być używana jako brosza. Liczba szpil wytworzonych specjalnie dla Stałego Przedstawicielstwa RP przy UNESCO jest limitowana.

Oba przedmioty przeznaczone do licytacji są pamiątką po jednym z najważniejszych wydarzeń w historii regionu i całego kraju, gdyż Krzemionkowski Region Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego to pierwszy zespół stanowisk archeologicznych wpisany na listę UNESCO w Polsce i zarazem pierwszy obiekt w województwie świętokrzyskim, który dostąpił tego wyróżnienia.

Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe