Wizerunkowa zmiana w Częstocicach

  • 15.01.2020, 14:32
  • Agnieszka Cybulska
Wizerunkowa zmiana w Częstocicach
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy dzielnicy Częstocice mogą już korzystać z nowo powstałej strefy rekreacji i wypoczynku, która powstała w ramach „Rewitalizacji obszarów zdegradowanych o silnym potencjale, gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego"

Aby nasz organizm był odpowiednio dotleniony, aby nie brakowało nam energii to powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Im aktywniej tym lepiej. Siłownie plenerowe to światowy trend o rosnącej popularności, który pozwala osobom w każdym wieku wrócić do zdrowego i aktywnego stylu życia. Taką nowoczesną siłownię, plac zabaw i wielofunkcyjne boisko przystosowane do uprawiania różnych dyscyplin sportowych mają mieszkańcy Częstocic. Wartość inwestycji wyniosła 1.034.307,00 zł brutto. 

Patrząc na te nowe urządzenia, z których korzystać mogą wszyscy od najmłodszego do najstarszego, zachodzi obawa czy ta przestrzeń służaca do integracji i rekreacji nie stanie się przestrzenią dla wandali, bo niestety ale na niektórych urządzeniach już pojawiają się oznaki dewastacji. Niedawno oddane do użytku urządzenia zabawowe już zostały zniszczone przez wandali.

W Częstocicach obok inwestycji w wypoczynek, remontu doczekała się ulica Podgórze, a w kolejce czeka ulicę Świętokrzyska, którą miasto ma w planie wyremontować.

Zmiana wizerunkowa Ostrowca i poszczególnych dzielnic miasta to realizacja projektu rewitalizacji miasta. Partnerami są spółdzielnie mieszkaniowe. Projekt obejmuje 11 zadań, o łacznej wartości ponad 35 milionów złotych. Ponad 20 milionów pochodzi z dotacji unijnej, 3 miliony złotych z budżetu miasta. Wszystkie zdania powinny być zrealizowane do 2021 roku.
 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe