28. Finał WOŚP za nami

  • 13.01.2020, 13:24 (aktualizacja 13.01.2020, 16:07)
  • Bartek Gębusia
28. Finał WOŚP za nami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Polacy nabrali "wiatru w żagle", 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy połączył wszystkich. Do akcji włączył się również Ostrowiec Świętokrzyski. 

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się od samego rana na ulicach wolontariusze, a w Parku Miejskim po raz 3 Bieg "Policz się z cukrzycą", w którym wzięło udział około 250 osób. Dzięki hojności biegaczy udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych

Na każdego wolontariusza w sztabie mieszczącym się w Ostrowieckim Browarze kultury czekał poczęstunek i gorące napoje oraz wiele atrakcji. 300 wolontariuszy kwestowało na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego, swoimi uśmiechami i ciepłymi sercami tworzyli niebywałą atmosferę. Wśród wolontariuszy byli także weterani. 

Sztab tętnił życiem, a także dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie gościły m.in. pojazdy zabytkowe. Od godziny 16:00 rozpoczęła się część artystyczna i licytacje. Przed tradycyjnym światełkiem do nieba wystąpiła gwiazda wieczoru zespół Mafia. Tegoroczny Finał WOŚP miał wyjątkowy charakter, wszyscy pamiętamy o  wydarzeniach z 27. Finału w Gdańsku.

Sprzęt WOŚP jest w wielu szpitalach w Polsce i pomógł wielu osobom. Fundacja wspiera medycynę od 28 lat. W Ostrowcu Świętokrzyskim zebrana kwota, zadeklarowana na dzień Finału wynosi 142,288,53 złotych

Warto przypomnieć, że w internecie nadal trwają licytacje. Komu się nie udało podczas Finału wesprzeć działań Fundacji WOŚP może to zrobić licytując przedmioty. Każdy grosz się liczy, aby polska medycyna miała się lepiej. Ostrowiec Świętokrzyski gra do końca świata i jeden dzień dłużej!

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe