Wolontariuszu, zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas WOŚP-u!

  • 10.01.2020, 14:19 (aktualizacja 10.01.2020, 17:48)
  • Bartek Gębusia
Wolontariuszu, zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas WOŚP-u!
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę 12 stycznia, 300 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocym, z którego środki finansowe zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Jak rozpoznać wolontariusza kwestującego podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Każdy wolontariusz będzie wyposażony w swój zestaw, czyli: kolorową puszkę z logo 28. Finału WOŚP, na szyi musi mieć identyfikator ze zdjęciem, ze swoimi danymi i ze specjalnie nadanym numerem, ten numer musi również znaleźć się na wierzchu puszki. 

mówi - Dariusz Czupryński - Szef Sztabu WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim

W organizację Finału angażuje się wiele firm, instytucji czy osób prywatnych natomiast nad bezpieczeństwem czuwają strażnicy miejscy, strażacy, policjanci. Wszystkie działania mają na celu bezpieczny przebieg Finału. Zapytaliśmy funkcjonariuszy policji o czym powinni pamiętać wolontariusze w dniu zbiórki. 

Kiedy przemieszczają się z puszkami już po kweście  do swojej siedziby to też pamiętajmy o tym żeby poruszać się w grupie, nie samodzielnie. Jeżeli są osoby kwestujące niepełnoletnie muszą sobie zapewnić pomoc osób dorosłych.

mówi - mł. asp. Rafał Dobrowolski - KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

W ubiegłych latach podczas ostrowieckich Finałów WOŚP nie odnotowano żadnych kradzieży czy prób wyłudzeń co jednak zrobić gdy dojdzie do kryzysowej sytuacji?

Trzeba zapamiętać jak najwięcej szczegółów na temat ubioru, wyglądu danego napastnika, wtedy policja może podjąć skuteczne czynności.

mówi - mł. asp. Rafał Dobrowolski - KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Patrole policji w dzień Finału będą wzmożone, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa kwestującym jak i bawiącym się podczas części koncertowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury.


 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe