Pomoc żywnościowa powraca do potrzebujących

  • 10.01.2020, 12:30 (aktualizacja 10.01.2020, 17:49)
  • Bartek Gębusia
Pomoc żywnościowa ponownie wesprze potrzebujących
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa na lata 2014-2020, realizowany przez Banki Żywności opóźnił się około 6 miesięcy. Powodem tego opóźnienia było unieważnienie przeprowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przetargu na dostarczanie żywności.

Świętokrzyski Bank Żywności obsługuje 50 gmin w województwie świętokrzyskim m.in. gminę Łagów, gdzie na pomoc czeka dokładnie 1255 osób.

Wsparcie z Banku Żywności jest ogromnym wsparciem dla naszych mieszkańców. To są osoby najbardziej potrzebujące, zakwalifikowane przez naszych pracowników.

mówi - Ewelina Biesiada - Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łagowie

Osoby zakwalifikowane do programu pomocy żywnościowej to ubodzy, niepełnosprawni czy bezrobotni, a wbrew pozorom potrzebujących wciąż przybywa. Po miesiącach oczekiwań Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej zaczął funkcjonować... Magazyny Banków Żywności zapełniają się.

Ten towar już jest odbierany, ponieważ musimy zwalniać magazyny bo towar idzie pełną parą.

podkreśla - Maria Adamczyk - Prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim

Świętokrzyski Bank Żywności jest w trakcie dystrybucji produktów i podpisywania umów ze stowarzyszeniami i ośrodkami pomocowymi. 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa – współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym potrwa on do 2022 roku. 


 

Bartek Gębusia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe