Ostrowiec liderem w wystawianiu e-zwolnień

  • 10.01.2020, 11:11 (aktualizacja 10.01.2020, 15:51)
  • Katarzyna Kurek
Ostrowiec liderem w wystawianiu e-zwolnień
loadingŁaduję odtwarzacz...
1. grudnia 2018 roku w życie weszły zwolnienia elektroniczne. Po ponad roku od wprowadzenia tej zmiany, dane pokazują, że e-zwolnienia to "strzał w dziesiątkę".

Nic dziwnego, że e-zwolnienia cieszą się tak dużą popularnością wśród lekarzy, pracowników i pracodawców, ponieważ jest to ogromne ułatwienie i przyspieszenie pracy dla każdej strony. 

"Lekarze mają więcej czasu na badanie pacjenta, pracodawca od razu wie, z systemu od kiedy i do kiedy jego pracownik jest na zwolnieniu, a pracownik nie ma już obowiązku dostarczenia tego papierowego druku do zakładu pracy. Pamiętajmy, że niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, że pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie z opóźnieniem, wtedy dostawał niższe wynagrodzenie."

- mówi Paweł Szkalej - rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS 

Do świętokrzyskiego oddziału ZUS w ubiegłym roku wpłynęło 719 tys. zwolnień lekarskich, z czego ponad 400 to zwolnienia papierowe. Jak informuje Paweł Szkalej, wynika to z przyczyn technicznych, kiedy np. nie ma prądu, bądź system nie działa, ale są to sporadyczne przypadki. Ostrowiec Świętokrzyski jest liderem w regionie pod względem wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. 

Statystyki, jasno pokazują, że elektroniczne zwolnienia to przełom, który przyjął się na dobre. 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe