Ostrowiec liderem w wystawianiu e-zwolnień

  • 10.01.2020, 11:11 (aktualizacja 10.01.2020, 15:51)
  • Katarzyna Kurek
Ostrowiec liderem w wystawianiu e-zwolnień
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

1. grudnia 2018 roku w życie weszły zwolnienia elektroniczne. Po ponad roku od wprowadzenia tej zmiany, dane pokazują, że e-zwolnienia to "strzał w dziesiątkę".

Nic dziwnego, że e-zwolnienia cieszą się tak dużą popularnością wśród lekarzy, pracowników i pracodawców, ponieważ jest to ogromne ułatwienie i przyspieszenie pracy dla każdej strony. 

"Lekarze mają więcej czasu na badanie pacjenta, pracodawca od razu wie, z systemu od kiedy i do kiedy jego pracownik jest na zwolnieniu, a pracownik nie ma już obowiązku dostarczenia tego papierowego druku do zakładu pracy. Pamiętajmy, że niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, że pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie z opóźnieniem, wtedy dostawał niższe wynagrodzenie."

- mówi Paweł Szkalej - rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS 

Do świętokrzyskiego oddziału ZUS w ubiegłym roku wpłynęło 719 tys. zwolnień lekarskich, z czego ponad 400 to zwolnienia papierowe. Jak informuje Paweł Szkalej, wynika to z przyczyn technicznych, kiedy np. nie ma prądu, bądź system nie działa, ale są to sporadyczne przypadki. Ostrowiec Świętokrzyski jest liderem w regionie pod względem wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. 

Statystyki, jasno pokazują, że elektroniczne zwolnienia to przełom, który przyjął się na dobre. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe