Zuzanna i Aleksander najpopularniejszymi imionami 2019 roku

  • 10.01.2020, 10:46 (aktualizacja 10.01.2020, 15:49)
  • Katarzyna Kurek
Zuzanna i Aleksander najpopularniejszymi imionami 2019 roku
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumował 2019 rok.

Zuzanna, Julia, Aleksander i Antoni, to najpopularniejsze imiona nadane najmłodszym ostrowczanom w 2019 roku. Są to również Julia, Lena, Marcelina, Maja, Amelia oraz Antoni, Jan, Franciszek, Marcel. Niestety, w kwestii urodzeń, jest spadek. W tym roku na świat w Ostrowcu Świętokrzyskim przyszło na świat 840 dzieci, dla porównania, dwa lata temu urodziło się prawie sto dzieci więcej. Jedyne, co pozostaje niezmienne to większa ilość urodzeń chłopców niż dziewczynek. 


Z danych wynika też, że coraz mniej par decyduje się zawrzeć związek małżeński. Ślub w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego zawarło w 2019 roku - 153 pary. Sakramentalne tak na ślubnym kobiercu, powiedziało sobie 181 par, a rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego w ubiegłym roku świętowało 16 par. Świętowano również jubileusz setnych urodzin, w 2019 roku dwóch panów i cztery panie obchodziło setną rocznicę urodzin.
Dane, które od lat nie zmieniają się w Urzędzie Stanu Cywilnego to liczba zgonów, to ponad 1200. 

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe