Zuzanna i Aleksander najpopularniejszymi imionami 2019 roku

  • 10.01.2020, 10:46 (aktualizacja 10.01.2020, 15:49)
  • Katarzyna Kurek
Zuzanna i Aleksander najpopularniejszymi imionami 2019 roku
loadingŁaduję odtwarzacz...
Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim podsumował 2019 rok.

Zuzanna, Julia, Aleksander i Antoni, to najpopularniejsze imiona nadane najmłodszym ostrowczanom w 2019 roku. Są to również Julia, Lena, Marcelina, Maja, Amelia oraz Antoni, Jan, Franciszek, Marcel. Niestety, w kwestii urodzeń, jest spadek. W tym roku na świat w Ostrowcu Świętokrzyskim przyszło na świat 840 dzieci, dla porównania, dwa lata temu urodziło się prawie sto dzieci więcej. Jedyne, co pozostaje niezmienne to większa ilość urodzeń chłopców niż dziewczynek. 


Z danych wynika też, że coraz mniej par decyduje się zawrzeć związek małżeński. Ślub w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego zawarło w 2019 roku - 153 pary. Sakramentalne tak na ślubnym kobiercu, powiedziało sobie 181 par, a rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego w ubiegłym roku świętowało 16 par. Świętowano również jubileusz setnych urodzin, w 2019 roku dwóch panów i cztery panie obchodziło setną rocznicę urodzin.
Dane, które od lat nie zmieniają się w Urzędzie Stanu Cywilnego to liczba zgonów, to ponad 1200. 

 

Katarzyna Kurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe