Śmieciowy chaos w Ostrowcu

  • 09.01.2020, 14:09 (aktualizacja 09.01.2020, 22:11)
  • Katarzyna Kurek
Śmieciowy chaos w Ostrowcu
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 1. stycznia 2020 roku na terenie miasta i gminy Ostrowiec Świętokrzyskim gospodarką odpadami zajmuje się konsorcjum firm Fart BIS i Fart z Kielc.

To nie był dobry początek dla kieleckiej firmy zajmującej się odbiorem odpadów na terenie miasta i gminy. Już w pierwszych dniach stycznia, mieszkańcy alarmowali media, administratorów osiedli o krytycznej sytuacji, jaka panuje w altanach śmietnikowych, przy nich oraz w kontenerach. Po sprawdzeniu faktycznej sytuacji panującej na poszczególnych osiedlach potwierdziły się najgorsze oczekiwania, lecz nie wszędzie sytuacja była zła. Jak informuje Małgorzata Kostrzewa - Prezes Zarządu OTBS w Ostrowcu Świętokrzyskim, najwięcej interwencji od mieszkańców spływało z osiedla Sienkiewiczowskiego

"Administrujemy na 88 wspólnotach. Od początku roku dostaliśmy 10 zgłoszeń o wysypujących się z altan i pojemników śmieciach. Natychmiast wystosowaliśmy pismo do wykonawcy, aby jak najszybciej podjął pracę. Odpowiedź dostaliśmy, śmieci zniknęły, ale tylko z niektórych miejsc."

- informuje Małgorzata Kostrzewa  Prezes Zarządu OTBS w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prezes Zarządu Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej - Marek Zaręba twierdzi, że sytuacja najgorzej wygląda na osiedlu Pułanki i osiedlu Słonecznym, ale z uwagi na fakt, że od początku roku było kilka dni wolnych, ponadto w okresie świątecznym mieszkańcy zawsze wyrzucają więcej śmieci takie zachowanie należy zrozumieć. 

"Firma jest nowa, zapoznaje się z terenem, ze sposobem dojazdu do poszczególnych altan śmietnikowych , pojemników, ponieważ niekiedy dojazd tam jest faktycznie utrudniony. Spodziewałem się, że będzie dużo gorzej, mimo wszystko mam nadzieję, że w najbliższym czasie sytuacja się poprawi."

- mówi Marek Zaręba - Prezes Zarządu Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Odpady zabierane przez nowego wykonawcę odbierane są w godzinach od 6:00 do 20:00.
Przypomnijmy, kielecki odbiorca, który wygrał przetarg ogłoszony przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski, za wykonywanie swoich usług zaoferował ponad 19 mln zł. Była to oferta korzystniejsza o ponad 7 mln zł od tej którą złożył dotychczasowy odbiorca.

Przypomnijmy, od 1. stycznia 2020 roku za odpady segregowane płacimy 16 zł od osoby, za niesegregowane 2 razy więcej, czyli 32 zł. W gospodarstwach większych, liczących 5 lub więcej domowników za odpady płacimy 69 zł. 

 

zobacz również:

? Co się dzieje w śmietnikowych altanach na ostrowieckich osiedlach?
? Dyrektor Remondis Sp. z o.o nie zamierza zamiatać problemu pod dywan i w programie Espresso mówi co nam grozi, jeśli sytuacja nie zostanie opanowana.
?"Szkoda tego, co dotychczas zostało osiągnięte" - mówi Hubert Januszewski. [zobacz wideo] Espresso 

Katarzyna Kurek

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krzysztof
krzysztof 10.01.2020, 08:41
Władze kieleckiego konsorcjum nie ukrywają, że potrzebny jest czas na synchronizację systemu.-to tłumaczenie to jakieś kpiny!!! Niech się przyznaja ze nie maja ludzi do pracy!!! Ogłoszenie non stop jest odświeżane na OLX- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych FART-BIS sp. z o.o. Zatrudni Kierowce śmieciarki Wymagania: prawo jazdy kat. C uprawnienia na HDS karta kierowcy Mile widziane orzeczenie o niepełnosprawności.No i na koniec najlepsze-oszałamiające wynagrodzenie 2500 brutto!!!!.Także nie dziwmy się ze śmieci nie są wywożone!!!.Cwaniaczki z Kielc myślą ze w Ostrowcu będą pracować niepełnosprawni niewolnicy za miskę ryżu!!! Gonić to dziadostwo!!!
wyluzowany
wyluzowany 09.01.2020, 17:57
Spokojnie,przecież to nowa firma dajmy czas na ogarnięcie terenu. Mieszkańcy bardziej powinni zwracać uwagę na segregację śmieci aby nie drożały i będzie superr...

Pozostałe