Kulturalna inauguracja roku w Ostrowieckim Browarze Kultury

  • 07.01.2020, 15:38
  • Katarzyna Kurek
Kulturalna inauguracja roku w Ostrowieckim Browarze Kultury
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po raz pierwszy w murach Ostrowieckiego Browaru Kultury odbył się, tradycyjnie już, jak co roku, noworoczny koncert galowy.

W wielkim stylu Nowy Rok 2020 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczął Galowy Koncert Noworoczny w wykonaniu gwiazd Polskiej Opery Kameralnej. Koncert poprowadził Kazimierz Kowalski - polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, choć publiczności znany również z telewizji, gdzie  występował m.in w programach "Dobry Wieczór, tu Łódź" czy "Kazimierz Kowalski zaprasza". 

Koncert uświetnił występ Andrzeja Niemierowicza - tenora, również związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi. Indywidualnie artysta występował w wielu krajach europejskich, wykonując utwory z repertuaru oratoryjno-kantatowego i pieśniarskiego.
W magiczny nastrój ostrowiecką publiczność wprowadziła  Małgorzata Kulińska - sopranistka, współpracująca z Polską Operą Kameralną. W programie koncertu znalazły się między innymi doskonale znane utwory Stanisława Moniuszki, w związku z zakończonym 2019 rokiem jego imienia. 
Noworoczny koncert prezentujący znane arie operowe i operetkowe to wieloletnia tradycja, którą w tym roku kontynuowano w nowym miejscu.

"Chcieliśmy sprawdzić również jak ta sala sprawdzi się podczas koncertu muzyki klasycznej. Muszę przyznać, że jesteśmy zbudowani, wszystkie 300 biletów zostało sprzedanych."

- mówi Jacek Kowalczyk - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe