Służby podsumowują świąteczny tydzień

  • 02.01.2020, 13:52 (aktualizacja 02.01.2020, 14:45)
  • Katarzyna Kurek
Służby podsumowują świąteczny tydzień
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"To były spokojne święta" - podsumowują ostrowieccy strażacy, policjanci i ratownicy pogotowia.

Ponad 30 wyjazdów w Wigilię Bożego Narodzenia odnotowali ratownicy ostrowieckiego pogotowia, ale już w 25. grudnia - pobili rekord wyjeżdżając ponad 60 razy ze stacji pogotowia ratunkowego. Podobnie sytuacja wyglądała w pozostałe dni, Sylwester i Nowy Rok. 

"Najczęstszą przyczyną interwencji jest stan po spożyciu alkoholu, to prawie połowa wyjazdów. Są oczywiście też wezwania z powodu bólów brzucha, klatki piersiowej."

- mówi Stanisława Danuta Barańska - zastępca kierownika ds. medycznych ostrowieckiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego

Spokojnie natomiast było w tym czasie na drogach powiatu ostrowieckiego. Policjanci nie odnotowali żadnych kolizji ani wypadków. Nie ujawniono również kierujących będących pod wpływem alkoholu. O dobrej i spokojnej sytuacji nie mogą powiedzieć wszyscy świętokrzyscy policjanci, ponieważ w ciągu bożonarodzeniowego okresu na drogach w świętokrzyskim doszło do 7 wypadków drogowych, wykryto 39 kierujących pod wpływem. 

Bez większych incydentów świąteczno-noworoczny czas upłynął funkcjonariuszom straży pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spokojny Sylwester i Nowy Rok to dobry zwiastun na 2020 rok. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe