Kunów: To był dobry rok dla inwestycji

  • 27.12.2019, 14:18
  • Bartek Gębusia
To był dobry rok dla inwestycji
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nowa droga, o szerokości 5 metrów z utwardzonym poboczem, o długości blisko 2 kilometrów to długo wyczekiwany prezent dla mieszkańców Miłkowskiej Karczmy w gminie Kunów. O starej drodze jej użytkownicy nie chcą pamiętać.

Wcześniej droga nie była oszczędzana przez warunki atmosferyczne.  Po każdym deszczu kierowcy mieli powody do narzekania. Dużym wsparciem, w takich przypadkach, są fundusze w ramach programu usuwania skutków klęsk żywiołowych czy Funduszu Dróg Samorządowych, które pozwalają na poprawę jakości dróg lokalnych.  Gmina Kunów po raz kolejny skutecznie sięgnęła po rządowe pieniądze. 

W ramach Funduszu Dróg Samorządowych jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymać dofinansowanie od 50 do 80 %. To najwyższe,  80% uzyskała Gmina Kunów na budowę drogi w Milkowskiej Karczmie. Wartość tej inwestycji to ponad 850 tysięcy złotych. Oddany do użytku odcinek drogi  to ostatnia z inwestycji drogowych w tym roku w gminie Kunów, ale burmistrz Lech Łodej nie zamierza zaprzestać sięgać po rządowe wsparcie.

Zobacz również: 

Kunów: Nowa oczyszczalnia już działa i gwarantuje lepszą gospodarkę wodno-ściekową

W Kunowie utworzono nowy park

inwestycjach w gminie Kunów w 2019 roku w rozmowie Agnieszki Cybulskiej z Burmistrzem Lechem Łodejem w programie Espresso.
 


 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (16)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe