Trwają Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu. KSZO Ostrowiec z medalami

• 20.12.2019, 14:47 (aktualizacja 20.12.2019, 16:06)
KSZO Ostrowiec z medalami
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od środy 18 grudnia na Pływalni "Rawszczyzna" trwają Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w Pływaniu.

Około 600 zawodników z blisko 100 klubów w Polsce podczas mistrzostw rywalizuje na 25 metrowym basenie. W Ostrowcu Świętokrzyskim zabrakło gwiazd polskiego pływania, które zdobyły już minimum na mistrzostwa m.in. Radosława Kawęckiego, który w Glasgow zdobył złoty medal.

W Mistrzostwach z powodzeniem występują również zawodnicy KSZO Ostrowiec. W kategorii Junior 17-18 lat na najniższym stopniu podium stanęła sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym w składzie: Jan Król, Dominik Bielawa, Michał Klimas i Dawid Majsak, którzy czasem 1:45:94 ustanowili nowy rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów.

Drugi brązowy medal dla KSZO również w kategorii Juniorów zdobył Jan Król, który czasem 25 sekund i 03 setne ustanowił rekord Okręgu Świętokrzyskiego Seniorów na 50 metrów stylem grzbietowym.

Mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim potrwają do niedzieli 22 grudnia.