Choinka od leśników już na Jasnej Górze

  • 17.12.2019, 14:23
  • Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji
Choinka od leśników już na Jasnej Górze fot. Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski

Podziel się:

Oceń:

Szesnastometrowa jodła z lasów Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski stanęła przed bramami Sanktuarium i będzie zdobić Jasnogórskie Błonie aż do święta Trzech Króli. Uroczyste przekazanie drzewa odbyło się w niedzielę, 16 grudnia.

Choinka jest darem leśników z Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski i zarazem podziękowaniem za duchowe wsparcie nad leśnikami. Na Jasną Górę została dowieziona  już 5 grudnia, ale uroczyste przekazanie drzewka odbyło się w minioną niedzielę z udziałem:  o. Mariana Waligóry, przeora Jasnej Góry, Moniki Fajer reprezentująca ministra środowiska oraz leśników na czele z: Andrzejem Matysiakiem, dyrektorem RDLP w Radomiu i Arkadiuszem Wojciechowiczem, dyrektorem RDLP w Katowicach oraz Markiem Szarym, zastępcą dyrektora radomskiej dyrekcji Lasów Państwowych, Adamem Podsiało, nadleśniczym Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. Podczas uroczystości obecni byli także:  Marian Pater, leśniczy leśnictwa Bałtów, który wybrał w swoim leśnictwie jodłę na Jasną Górę leśnicy z Nadleśnictwa Koszęcin, przedstawiciel władz samorządowych – wójt gminy Bałtów Hubert Żądło  i przedstawiciele związków zawodowych leśników. 

Uroczystość została poprzedzona mszą świętą przed Cudownym Wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra. Odbyło się symboliczne udekorowanie świątecznego drzewka na jasnogórskich błoniach. Leśnicy, którzy są niezwykle dumni, że mogli ofiarować to wyjątkowe, świąteczne drzewko do Klasztoru na Jasnej Górze, przekazali pamiątkowe albumy z przekazania choinki w ubiegłym roku.

Podarowanie tegorocznej choinki na Jasną Górę ma szczególny wymiar, bo odbywa się w roku jubileuszu 95-lecia Lasów Państwowych. Pielgrzymka pracowników leśnictwa, zakładów usług leśnych, przemysłu drzewnego, parków narodowych, wyższych i średnich szkół leśnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych odbyła się pod hasłem „Lasy Państwowe od 95 lat wiernie z narodem”.

Lokalna.TV Ostrowiec | Twoje źródło informacji

Zdjęcia (29)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe