Świętokrzyskie ma bogate tradycje zimowe

  • 13.12.2019, 14:40
  • Lokalna.TV | Twoje Źródło Informacji
KGW
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Powiatowym Centrum Kultury w Opatowie 13 grudnia odbyło się seminarium szkoleniowe dla Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu na temat: "Kultura ludowa i tradycyjna regionu świętokrzyskiego jej promocja, wspieranie i ochrona".

Inicjatorka i organizatorką seminarium o tradycjach kulturalnych regionu świętokrzyskiego była przewodnicząca Komisji Rolnictwa  Alicja Frejlich. Cykl seminariów dostosowany jest do kalendarza uroczystości roku liturgicznego. W piątek dyskutowano o kulturze tej kultywowanej porą zimową. Przybliżyć w tym okresie warto tradycje z obchodami Barbórki, Mikołajek, Wigili, Świąt Bożego Narodzenia.  W grudniowe dni kultywujemy obchody kolędnicze, Sylwester, w styczniu: Święto Trzech Króli oraz Matki Bożej Gromnicznej.

[Więcej informacji i relacja wideo już wkrótce]

lokalna.tv|twojeźródłoinformacji_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe