Coś się kończy, coś zaczyna...

  • 08.12.2019, 09:05
  • Agnieszka Cybulska
Coś się kończy, coś zaczyna...
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Andrzej Łada dotychczasowy kustosz Galerii Fotografii w Ostrowcu Świętokrzyskim przechodzi na emeryturę. W sobotę podczas wernisażu "Wektory" oficjalnie go pożegnano i przedstawiono jego następcę. Galerią pokieruje Stanisław Dunin-Borkowski.

7 grudnia w Galerii Fotografii odbył się wernisaż wystawy "WEKTORY", ale jego oficjalne otwarcie poprzedziła uroczystość pożegnania przechodzącego na emeryturę wieloletniego kustosza Galerii Fotografii w Ostrowcu Świętokrzyskim Andrzeja Łady. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzej Łada pracował w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim przez 28 lat. Przez te lata udało mu się wprowadzić na ogólnopolski rynek i wypromować fotografię ostrowiecką. Zorganizował około 250 wystaw. Jest autorem wielu albumów i publikacji. Dziś  fotografia ostrowiecka jest rozpoznawalna i jest symbolem Ostrowca i środowiska  ostrowieckich artystów fotografików.

W życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, kiedy kończy się pracę zawodową i przechodzi, mam nadzieję , na zaszczytne stypendium ZUS-u. To właśnie dzieje się w życiu pana Andrzeja Łady.  Ale chcę podkreślić rzecz następującą: wychować następców, móc komuś przekazać pałeczkę to jest wyjątkowa rzecz. W pana życiu zawodowym to się ziściło

- mówił zwracając się do Andrzeja Łady obecny na uroczystości prezydent  Jarosław Górczyński.

Prezydent Jarosław Górczyński, wiceprezydent Piotr Dasios, dyrektor MCK Jacek Kowalczyk dziękowali Andrzejowi Ładzie za całokształt dorobku artystycznego, zawodowego oraz za zaangażowanie w działalność kulturalną i artystyczną. Wiele ciepłych słów padło od gości: członków FOTOKLUBU , władz krajowych i wojewódzkich ZPAF oraz przyjaciół Andrzeja Łady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzej Łada deklaruje, że przechodzi tylko na emeryturę zawodową, a fotografia to jego pasja i tu zamierza się teraz realizować. Nadal będzie kierował Fotoklubem i ma kilka już pomysłów i planów, które wypełnią jego czas.

 

Dyrektor Jacek Kowalczyk przedstawił  nowego kustosza Galerii Fotografii MCK . Galerią pokieruje Stanisław Dunin- Borkowski,  pracownik Miejskiego Centrum Kultury, członek Fotoklubu działającego przy Galerii Fotografii MCK a od 20 listopada 2019 roku  członek ZPAF.

 

Agnieszka Cybulska

Zdjęcia (25)

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Nazi
Nazi 13.12.2019, 16:25
Łade a nie Ładę. Emeryture a nie emeryturę. Pani redaktor.
Polonistka
Polonistka 13.12.2019, 22:56
emerytura- na emeryturę. Łada - Ładę (Ładą)
Nazi
Nazi 14.12.2019, 18:16
Rozumiem Pani Polonistko, że na głos Pani zdaniem wypowiada się "ę" na końcu słowa ;)
Nazi
Nazi 18.12.2019, 18:36
I zamilknęła polonistka po tym jak zdała sobie sprawę jaką głupotę napisała :)

Pozostałe