A.Dębski: Powinniśmy robić wszystko, aby cała Polska poznała nasz region

  • 05.12.2019, 12:44 (aktualizacja 05.12.2019, 16:13)
  • Bartek Gębusia
Powinniśmy robić wszystko, aby cała Polska poznała nasz region
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie" fraza zaczerpnięta z wiersza Stanisława Jachowicza jest ponad czasowa, wiele osób nie wie jaki potencjał ma region świętokrzyski, ile pięknych miejsc posiada czy zabytków. 

Artur Dębski urodził się w Kielcach, z Opatowem związany jest od 2012 roku, na co dzień pracuje jako przewodnik turystyczny w tamtejszych podziemiach, podkreśla on, że region świętokrzyski i ziemia opatowska mają ogromny potencjał. Klimat regionu i opatowska sielskość była także muzą do tworzenia wierszy czy tomików poezji. 

Artur Dębski swoje wiersze tworzy także ze swoich doświadczeń życiowych. W swoim dorobku artystycznym ma on już 8 książek i 7 tomików poezji.  Podczas spotkania z mieszkańcami gminy Sadowie, Artur Dębski mówił o  swoich utworach, jak one powstały i skąd czerpie inspirację.

Władze gminy Sadowie chcą przybliżyć mieszkańców do kultury, spotkanie z opatowskim artystą nie było pierwszym, ale nie będzie także ostatnim. 

Mieszkańcy Sadowia byli pod wrażeniem artysty, a on pod wrażeniem Sadowia być może to właśnie o nim powstaną kolejne utwory. Spotkanie autorskie było urozmaicone występem lokalnej grupy muzycznej Folk Song. 

 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe