Golden Life i Ornette na 18. urodziny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej

  • 02.12.2019, 12:54
  • Bartek Gębusia
18. urodziny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

To już 18 lat istnienia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej. Organizacja powstała po to, aby dbać o korzenie i rozwój kulturalny gminy Kunów. Te 18 lat to wiele wydarzeń, inicjatyw czy koncertów. Obchody jubileuszu połączone były z organizowanymi od 12 lat Kunowskimi Zaduszkami Muzycznymi.

Mało która organizacja pozarządowa może poszczycić się taki dorobkiem pracy i takim jubileuszem.  Wiele przedsięwzięć organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kunowskiej nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania ludzi i współpracy z samorządem czy innymi organizacjami pozarządowymi. 
Kunowskie Zaduszki Muzyczne to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, gdzie występowali cenieni artyści m.in. Włodek Pawlik czy Adam Stróg. W tegorocznej edycji przed publicznością wystąpił m.in. zespół Ornette. 

Grzegorz "ORNETTE" Stępień - ostrowczanin, współpracował z czołówką  polskiej sceny rockowej, jazzowej i popowej. Od 2002 roku związany z legendą polskiej sceny muzycznej - Oddziałem Zamkniętym. Wokalista wykorzystując swoje doświadczenie w roku 2013 rozpoczął pracę nad swoją debiutancką autorską płytą pod szyldem ORNETTE. Płyta ukazała się w listopadzie 2015 roku i nosi tytuł "Twarzą w twarz".

Gwiazdą wieczoru podczas 12. Kunowskich Zaduszek Muzycznych był zespół Golden Life, założony w 1988 roku. Golden Life ma na swoim koncie wiele muzycznych hitów tak jak: "Oprócz", "Dobra, dobra, dobra" czy "Wszystko to co mam". Wokalista zespołu Golden Life - Adam Wolski był pod wrażeniem poprzednich edycji Kunowskich Zaduszek Muzycznych i artystów, którzy występowali.

Gmina Kunów pokazuje, że można przedstawić różnorodną ofertę kulturalną, która zdobędzie aprobatę wśród społeczności lokalnej. 

Urodziny, a więc nie mogło zabraknąć życzeń, które popłynęły zewsząd. 18 lat minęło teraz czekamy na kolejne jubileusze i jeszcze więcej wydarzeń kulturalnych. 

Bartek Gębusia

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wrrrr
wrrrr 11.12.2019, 15:35
Czy tylko ja mam wrażenie, ze wiecej się dzieje w Kunowie, Opatowie niż w Ostrowcu? Tu Golden LiVE, Ornette a u nas na sylwestra, kapela z Ostrowca wrrrr
wrr
wrr 11.12.2019, 16:46
No chyba jednak Ty masz takie wrażenie. Ornette grał w Ostrowcu przed miesiącem. Byli Łobaszewska, Kinior, Ścierański, w czwartek jest raper Tymek, zaczynają się spotkania filmowe, w piątek w BWA Jesienny Salon Sztuki. Był też Karolak z zespołem, był wieczór retro w OBK. To chyba z ostatniego miesiąca tylko
:)
:) 10.12.2019, 20:08
Brawo Burmistrz !!! Brawo TPZK !!!

Pozostałe