Sadowie: Andrzejkowe biesiadowanie seniorów

  • 02.12.2019, 11:16 (aktualizacja 02.12.2019, 15:07)
  • Bartek Gębusia
Andrzejkowe biesiadowanie seniorów
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Noc Świętego Andrzeja popularnie nazywana Andrzejakami to czas wróżenia przyszłości. Głównie obchodzone przez młodsze pokolenie jednak seniorzy także chcą poznać swoją przyszłość. Na biesiadowaniu spotkali się najstarsi mieszkańcy Łężyc w gminie Sadowie.

Seniorzy z Łężyc od początku października uczęszczają do Klubu Seniora. Podczas spotkań w Klubie Seniora organizowane są różnorodne zajęcia, które pomagają utrzymać sprawność fizyczną i rozwijają umiejętności seniorów. Członkowie Klubu dbają także o zdolności manualne, które w ostatnim czasie przyniosły efekty w postaci ozdób świątecznych.  Jak podkreślają seniorzy Klub był "strzałem w dziesiątkę". Mimo, że projekt zaczął funkcjonować zaledwie w październiku tego roku to seniorzy stworzyli wspólnotę ludzi, którzy traktują się jak rodzina. 

Celem projektu jest aktywizacja seniorów, włączenie ich w działanie na rzecz lokalnej społeczności bo kapitał wiedzy jaki posiadają jest na wagę złota. Zabawie Andrzejkowej towarzyszył lokalny zespół Folk Song, który zadbał o oprawę muzyczną.

Gmina Sadowie stawia na politykę prospołeczną, korzysta z programów rządowych aby poprawić jakość życia wszystkich mieszkańców gminy. Seniorom z pewnością zabawa Andrzejkowa na długo pozostanie w pamięć i przed nimi jeszcze wiele wspaniałych chwil.


 

Bartek Gębusia

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe