Mistrzowie z „BLACK & WHITE”

• 01.12.2019, 21:54 (aktualizacja 01.12.2019, 22:17)
  • Lokalna.TV | Telewizja - Internet - Facebook
Mistrzowie z „BLACK & WHITE” „BLACK & WHITE”
W Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Fitness i Kulturystyce. W reprezentacji Polski znalazło się czworo zawodników ostrowieckiego klubu „BLACK & WHITE”. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania.

„BLACK & WHITE” reprezentowali: Nikoletta Sularz, Natalia Czajkowska, Maja Muślewska oraz Paweł Kowalski. Funkcje trenera reprezentacji pełniła na tych zawodach ostrowiecka trenerka Joanna Kępa, a prezes „BLACK & WHITE” Grzegorz Kępa podczas tych zawodów został wyznaczony na kierownika (sędziego) sceny . W imprezie wzięło udział 276 zawodników z 33 krajów.

Natalia Czajkowska zdobyła dublet (dwa złote medale) Mistrzostw Świata zwyciężając w bikini fitness, najpierw swoją kategorię wzrostową do 166 cm, a następnie kategorię OVERALL. Nikoletta Sularz wygrała kategorię wellness fitness do 163c m, a w kategorii OVERALL zajęła drugie miejsce. Paweł Kowalski awansował do finału kulturystyki +75 kg, w którym zajął miejsce 6, a Maja Muślewska w bikini fitness do 166 cm uplasowała się ostatecznie na miejscu 8.

Drużynowo Polska zajęła trzecie miejsce, a puchar w imieniu PZKFiTS odbierała Joanna Kępa. Grzegorz Kępa otrzymał w Budapeszcie awans sędziowski na najwyższą klasę – sędziego międzynarodowego klasy A.